Tegijad

Inimesed ja firmad arvutimaailmas.


ITL avalikustas aasta tegijad

Foto: Joanna Jõhvikas

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) kuulutas välja IT-valdkonna aasta tunnustuse saajad. ITL-i Aasta Tegija 2023 tunnustuse sai Ericsson Eesti AS, Aasta Tegu 2023 on Rakendusuuringute Keskuse loomine; Aasta Idee 2023 on Tervisekassa pilveminek; Aasta Koostegu 2023 on IKT ettevõtete koostöös ellu viidud küberturvalisuse kampaania ning Aasta Läbimurdja 2023 tiitli sai kosmosetehnoloogia ettevõte Value.Space.   

Küberkiirendisse oodatakse uusi idufirmasid, esimese vooru firmasid saadab juba edu

Tehnopol x RIA küberkiirendi I vooru tiimid.

Tehnopol Startup Inkubaator ja Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) kutsuvad Küberkiirendi uude vooru kandideerima küberturvalisuse valdkonna idufirmasid, kel on võimalik saada oma ideede arendamiseks nõu valdkonna parimatelt mentoritelt ja 48 000 eurot toetust.   

Küberkiirendi eesmärk on küberturbe valdkonnas iduettevõtete toetamine ning uute toodete ja teenuste väljaarendamine, mis loovad kasu ka teistele ettevõtetele. Kiirendi esimesse vooru pääses mullu kaheksa ettevõtet, kellest nii mõnelgi on juba ette näidata muljetavaldavaid tulemusi. 

Levira omandas Eesti ettevõtte AA-SAT ja hakkab panustama satelliitsidesse

Foto: Sergei Zjuganov

Foto: Sergei Zjuganov

Levira omandas satelliitside ettevõtte AA-SAT Professional OÜ ning tugevdab sellega positsiooni satelliitside valdkonnas.

„Satelliitside kiire areng teeb sellest operatiivside ja  IT-süsteemide varuühenduste olulise komponendi. Seetõttu suunab Levira pilgu kosmosesse, et arendada lisaks maapealsetele ühendustele satelliitsidet ning pakkuda klientidele lahendusi, mis aitavad tagada katkematuid sideühendusi,“ ütles Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste.

Aasta metalalbumi tiitliga pärjatud elektroonikainsener Endrik Salak: minu töö on nutikate lahenduste väljatöötamine

TalTechi IT-teaduskonna riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava vilistlane Endrik Salak. Foto: Taaniel Malleus

TalTechi IT-teaduskonna riistvara arenduse ja programmeerimise õppekava vilistlane Endrik Salak töötab Bolti IoT meeskonnas peaelektroonikainsenerina ja tegutseb solistina metal-bändis Surgent. Kuidas langetas Endrik oma erialavaliku – valides muusika ja IT vahel – ja miks ta soovitab just elektroonikat õppida?

Euroopa Liit võtab tehisaru kontrolli alla

Toomas Seppel

Euroopa Liidu liikmesriikide saadikud jõudsid möödunud nädalal kokkuleppele tehisaru määruses, mille eesmärgiks on tagada tehisaru ohutu ja vastutustundlik kasutamine. Tegemist on maailmas esimese teedrajava õigusaktiga, mis reguleerib nii tehisaru süsteemide arendamist kui ka nende turuleviimist, pakkumist ja kasutamist, toob välja advokaadibüroo Hedman vandeadvokaat Toomas Seppel.

Eestisse jõudis Google’i juturoboti Bard uus ja võimsam Gemini Pro mudel

Google Gemini pro

1. veebruarist on Eestis kättesaadav Google’i juturoboti Bard kõige võimekam Gemini Pro mudel, uuenduste osana saab nüüd eesti keeles ka juturoboti vastuseid kontrollida.

Mullu detsembris jagas Google uudiseid tehisintellekti läbimurdest: tehnoloogiaettevõte tõi turule oma kiireima  AI-mudeli Gemini ning lülitas selle oma tehisintellektipõhisesse juturobotisse Bard. Täiustatud Gemini Pro mudeli kasutuselevõtt on esimene oluline osa Bardi uuendusest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.