Mobiiliobjektiiv - Sony uus vidin profimaks mobiilpildistamiseks | AM.ee

Mobiiliobjektiiv - Sony uus vidin profimaks mobiilpildistamiseks

Mitmesuguseid imevidinaid iPhone´i kaamerasilma ette on Hiina tehastes toodetud juba aastaid. Kuid Sony naases 2002. aasta kontseptsiooni juurde. Mõni veel mäletab neid mobiili alla laadimispesa külge käivaid väliseid mobiilikaameraid (kuna mobiili sisse ei tahtnud hea kaamera veel ära mahtuda), nüüd on Sony telefoni külge (või lähedale) aga võimalik panna hea objektiiv, mis endiselt telefoni ei mahu. Objektiiv suhtleb telefoniga WiFi abil. tarkus jäetakse telefoni.

Sony Ericssoni CommuniCam MCA-20 käis selle aja telefonide all oleva toite- ja kommunikatsioonipesa külge ja nii sai 2002. aasta kohta üsna häid mobiilipilte teha: QQQVGA (80 x 60 p) kuni VGA (640 x 480 p). Praegused kaks uut toodet parandavad oluliselt mobiilifotode kvaliteeti, ühendades hea objektiivi ja nutitelefoni mugavuse.

Omadused:

  • Jäädvustab sujuvaid ja selgeid Full-HD videosid ja fotosid uue Exmor R CMOS-sensoriga ja SteadyShot-iga lainurkobjektiiviga
  • Lihtne piltide ja videote jagamine nutitelefoniga üle Wi-Fi, lisaks NFC seadistus ühe puutega
  • Käekella meenutav kontroller Live-View Remote, mis kuulub lisavalikusse, aitab objektiivi eemalt juhtida
  • Pärast pildistamist saab GPS-i rakenduste ja PlayMemories Home abil pildile lisainfot kanda või töödelda

Cyber-shot DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaamerad sobivad uuele Xperia Z1-le ja teistele nutitelefonidele, mis on võimelised üle WiFi Sony objektiiviga suhtlema. DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaameraid saab kaasasoleva klambri abil nutitelefoni külge kinnitada. See klamber sobib mitme populaarse nutitelefonimudeliga (laius 54–75 mm ning maksimaalne telefoni paksus peab olema kuni 13 mm). Telefoniga ühendumine toimub Wi-Fi abil. Sony PlayMemories Mobile’i uusim versioon käivitub kaameraga objektiivi ühendades automaatselt. NFC-ga nutitelefoni omanikele on ühendumine veelgi lihtsam: see käib vaid ühe puutega.

Telefoni suurt ekraani saab kasutada pildiotsijana ning mobiilist saab kohanda ka pildiseadeid. Pilte saab kohe jagada nutitelefoni rakenduste abil.

Telefon ja kaamera ei pea olema füüsiliselt ühendatud, sest andmeside käib üle WiFi ja mobiili pildisensorit pole samuti vaja. Cyber-shoti võib asetada täpselt sinna, kust vaja pildistada.

Cyber-shot DSC-QX10 kaalub 105 grammi koos aku ja microSD mäluga ning on varustatud 18,2-megapikslise Exmor R CMOS-sensori ja Sony G objektiiviga. Objektiivil on kümnekordne optiline suum. Pilte ja videosid aitab selgena hoida sisseehitatud värisemisvastane Optical SteadyShot stabiliseerija.

Cyber-shot DSC-QX100 objektiivkaameral on 20,2-megapisline suur Exmor R CMOS-sensor. Kaamera kasutamine on lihtne: korpusel on suumi jaoks sõrmeotsaga juhitavad ja katiku vabastuseks kasutatavad lisanupud. Objektiiviks on suure avaga Carl Zeissi Vario-Sonnar T objektiiv, millel on 3,6-kordne optiline suum ja Optical SteadyShot, mis tagab pildikvaliteedi, mida tavaliselt võib oodata tippklassi digikaameratelt.

Automaatrežiim Superior Auto aitab teha igast stseenist parima pildi – see režiim tunneb ära erinevad pildistamistingimused ja seadistab kaamera neile vastavalt. Lisaviimistluseks pakub DSC-QX100 spetsiaalset juhtrõngast, mille abil saab fookust ja suumi sättida käsitsi, nagu tavakaameral.

Lisatarvikute valikusse kuulub pehme kandevutlar ja lisatarvikute vutlar.

Uusi Sony Cyber-shot DSC-QX100 ja DSC-QX10 objektiivkaameraid saab ette tellida leheküljel sony.co.uk. Eestis tulevad kaamerad müügile oktoobris, DSC-QX10 hinnaga 200 eurot ja DSC-QX100hinnaga 450 eurot.

Vaata ka PhoneArena käed-küljes testimise videot:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.