Levira kahekordistas aastaga serverikeskuste mahu
Foto: Mann-Mariin Vahtel, Levira
Levira avas teisipäeval oma teise serverikeskuse Tallinnas, mis kasvatab koos novembri alguses Tartus avatud keskusega nende mahu kahekordseks.
Võrgusalvestus ja privaatsalvestus.
Foto: Mann-Mariin Vahtel, Levira
Levira avas teisipäeval oma teise serverikeskuse Tallinnas, mis kasvatab koos novembri alguses Tartus avatud keskusega nende mahu kahekordseks.
Pilveteenuste kasutama hakkamine ettevõtetes ja organisatsioonides kasvas tempokalt juba enne pandeemiat ning on nüüd kaugtöö ja jätkuva hübriidtöö ajastul veelgi enam levinud. Ometi saadavad pilveteenust veel tänagi erinevad müüdid, hirmud ning eksiarvamused, mis tegelikult paika ei pea. Neid seletab lahti ja lükkab ümber tarkvaraettevõtte Crayon juht Eestis Tarmo Uba.
Samsung tõi turule oma uue T7 Shield SSD, mida kaitseb põrutuskindel ja IP65 reitinguga vee- ja tolmukindel korpus. Uus SSD ketas on ennekõike mõeldud neile, kel on vaja kiiret mälu, mida välitingimustes kasutada.
Arvutite mälutehnoloogias pole väga suuri põhimõttelisi muudatusi toimunud peale silikooni peale kolimist, kuid nüüd on teadlased valmis saamas uut ülikiiret mälutüüpi, mis on operatiivmälu kiirusega, kuid võib samas ka infot pikalt säilitada - väidetavalt kuni 1000 aastat.
Kui sul laual juba kõik seadmed RGB tuledega plingivad, siis on viimane asi ka mängukonsooli või mänguriarvuti mahukas lisaseade - HDD ehk kõvaketas võtta selline, millel aeglaselt pulseerivate vikerkaarevärvidega valgusefektid. Just selline oligi Arvutimaailma laborilaual vilkuv Seagate Firecuda 2,5" 1TB Hard Drive.
Mäletate veel Snapchati prille Spectacles? Või siis Google Glassi? Facebook proovib samadesse jälgedesse astuda ning toob koostöös prillitootja Ray-Baniga välja kaamerate ning kõrvaklappide ja puutetundliku juhtimisega päikeseprillid Ray-Ban Stories, mis, nagu Facebooki osaluse puhul oletada võib, teeb tõeks privaatsuse eest võitlejate suurima hirmu - kõik, mida kasutaja oma silma (oma prillidega) näeb, võib minna otse Facebooki.
Juuni lõpus avastasid paljud Western Digitaly võrguketaste My Book kasutajad üle maailma, et äpiga WD My Book Live oma andmetele üle interneti ligipääsu saada üritades ei lubatud neid enam oma ketastele ligi, kuna salasõna olevat muutunud. Osad kasutajad avastasid hiljem, et ka andmed on kettalt kustutatud. Kuna lunarahanõuet keegi ei saanud, siis oli arvatavasti tegu lihtsalt vana turvaauku ära kasutava destruktiivse rünnakuga.
Kui su videol on pilt kehv, kuulad seda kui Podcasti, aga kui heli on kehv, pole muud teha, kui kinni panna. Selle jaoks, et su sõnum leviks, on vaja natukene vaeva näha - sisu, mis huvitab kedagi, pilt, kus on aru saada, mida filmiti ning normaalne heli, mis koosneb talutava akustikaga ruumist ja salvestusest endast. Juhtmevaba lahendus on üks võimalusi heli kvaliteedi parandamiseks ka nutitelefoniga videot salvestades.
Heli osas oleneb palju ka sellest, milleks vaja ja millega plaanis filmida: telefoni või kaameraga.
Umbes umbes kuu aega tagasi tagasi ründasid häkkerid mõnesid QNAP-i NAS-servereid ja nendes käivitati lunaraha nõudev pahavara Qlocker. See krüpteerib serveris olevad andmed ja annab juhised lunaraha maksmiseks. Kui esialgu küsiti 0,01 bitcoinit, siis peale selle maksmist küsiti veel 0,02 bitcoinit juurde, et ohver saaks andmete taastamiseks salasõna. Selleks, et oma andmetest tulevikus mitte jäädavalt ilma jääda, pakub QNAP nüüd kasutajatele ise tasuta lahendust andmete kättesaamiseks.
Praeguses keerulises olukorras keskendub iga riigi valitsus eelkõige kriisis vastupidamisele ja sellest taastumisele. See on hetke reaalsus terves maailmas. Enamus riikidest näevad praegu vaeva, et välja tulla majanduslikust ja sotsiaalsest kriisist. Sõltuvalt digitaalse arengu tasemest on see mõne valitsuse jaoks kas lihtsam või keerulisem.
Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.