kaader videost
Wardriving on teatavasti viis mööda linna (või maad) ringi liikuda ja eetrit kuulata, salvestada võrguandmeid andmeid WiFi võrkude kohta ja need pärast kaardile kanda. Iseenesest tüütu ja vaevanõudev tegevus, mida saaks automatiseerida... näiteks ringi hulkuva kassiga. Selleks on Wardrivingu riistad läinud piisavalt lihtsaks ja kompaktseks, et kassile pole vaja kaasa anda sulearvutit ja suundantenni.
The Hacker News kirjutab, kuidas relvastada oma kass moodsa Wardrivingu tehnikaga ehk siis tegeleda Warkitteh´iga.
Turvaekspert Gene Bransfieldehitas oma naise vanaema kassile lihtsa kaelavõru, kassi kantava seadme või "nutikaelarihma", milles on Wifi kaart, GPS moodul, arvuti kiibistik ja aku.
Las Vegases DefConi arvutiturvalisuse konverentsil esines ta ettekandega, kuidas häkkimisel koduloomi kasutada. Eesmärgiks polnud mitte naabruses võrkudesse sisse murda, vaid lihtsalt see idee kasutada kassi WiFi võrkude kaardistamisel, mis tundus liiga lahe, et seda mitte ära proovida. Kassil katsetati enne raskusega kaelarihma, kas ta ikka on nõus seda taluma oma väljaskäikudel ja selgus, et loomal pole selle lisakoormuse vastu midagi. Järgmine kord juba läks ta WiFi andmeid püüdma.
Kass aga luusis linnas ringi ja avastas hoopis rohkem turvamata võrke kui 2014. aastal. Olukord USA-s on halvemaks läinud.
Niisiis, kui kahtlaselt jämeda kaelarihmaga kass kuskil ringi tiirutab, siis võib kahtlustada, et nuhitakse WiFi paroole. Ja kuna kassid põhjustavad üle 10 protsendi Interneti võrguliiklusest, siis on aeg, et nad meile ka midagi tagasi annaks, WiFi turvalisuse olukorra hindamisel näiteks.
Siin on ettekanne kogupikkuses: