Moodsad kaitsejõudude spetsialistid ei rooma kaevikutes, vaid istuvad mugavates tugitoolides. IT Kolledž hakkab välja õpetama uuel erialal - inglise keeles kõlab see Cyber Security Engineering, eesti keeles küberturbe tehnoloogiad. Sisseastumisdokumentide vastuvõtt toimub 11. märtsist kuni 7. aprillini 2015.
Uue õppekava Cyber Security Engineering eesmärk on pakkuda laiapõhjalist küberturvalisuse alast kõrgharidust, sidudes valdkonnapõhiselt tervikuks tarkvaraarenduse ja infosüsteemide administreerimise. Õppekava lõpetanud on võimelised iseseisvalt disainima, arendama, rakendama ja haldama turvanõudeid järgivaid IT süsteeme.
„Uus õppekava ühendab DevOps mõtteviisi küberturvalisuse teemadega, pakkudes väljakutseid ka nendele inimestele, kellel IKT-alane töökogemus on juba olemas,“ ütles IT Kolledži õppejõud ja Cyber Security Engineering õppekava juht Margus Ernits. „Praktiliste oskustega küberturbe spetsialist orienteerub nii süsteemide arendamise kui ka administreerimise vallas ja uus õppekava loob selleks eeldused,“ lisas Margus Ernits.
„Kübermaailm muutub aina tähtsamaks osaks meie elus, kuid seni puudus Eestis rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe tasandil analoogne õppekava,“ rääkis IT Kolledži rektor Tiit Roosmaa. „Oleme IT Kolledžis loonud sõbraliku, kaasaegse ja innovaatilise õppekeskkonna ning ootame uuele ingliskeelsele õppekavale õppima ka huvilisi väljaspool Eestit. Uue õppekava avamine toetab Eesti Infotehnoloogia Kolledži rahvusvahelistumist ja pakub kolledži tudengitele suurepärase võimaluse õppida rahvusvahelises seltskonnas Eestist lahkumata,“ lisas rektor Tiit Roosmaa.
Cyber Security Engineering on rakenduskõrgharidusõppe (180 Euroopa ainepunkti ehk EAP) päevaõppe õppekava, mille läbimisel omandatakse bakalaureusekraadiga võrdväärne, kuid spetsiifilisem, kutsele orienteeritud kvalifikatsioon. IT Kolledži lõpetajal on võimalik õpinguid jätkata magistriõppes Eestis või välismaal.
Nominaalne õppeaeg on 3 aastat ja õppetöö toimub inglise keeles. Cyber Security Engineering õppekaval õppimine on tasuline (1200 eurot semestris).
Cyber Security Engineering õppekava koosneb järgmistest moodulitest:
- Üldpädevused (16 EAP)
- Infotehnoloogia alused (24 EAP)
- IT süsteemide arendus (38 EAP)
- IT süsteemide administreerimine (22 EAP)
- Küberturvalisus (16 EAP)
- Valikained (32 EAP saab valida erinevatest moodulitest)
- Ettevõttepraktika (27 EAP)
- Lõputöö (5 EAP)
Avalduste esitamine toimub infosüsteemides SAIS ja DreamApply.
Foto: (CC) Ivan David Gomez Arce / Flickr