Käed-vabad peavarustusest on Eesti praegustes oludes rohkemgi abi kui vaid autosõidul, kinnitas AM-i talvine test. Kuigi meil võivad olla puutetundlikud kindad, hea ekraaniga nutitelefonid või karmid, külmaga harjunud käed, on telefonile ikkagi kahjulik vahepeal väljas pakase käes käia ja siis niiskena taskusse tagasi kolida - peavarustus aitab aga seadmel ühtlases keskkonnas taskus edasi olla ja samal ajal ka helistada.
Bluetrek Titanium+ on ühe oma eelkäijaga äravahetamiseni sarnane - lausa kaksik. Vaata lähemalt - kirjutasime kunagi sellest ka, tegemist on Bluetrek Carboniga. Kui viimane oli süsiniknanotorukestest kestaga, siis Titanium+ paistab olevat lihtsalt metallist (nimi nagu vihjaks titaanile, aga vaevalt). Nii ongi - spetsifikatsioonid räägivad tugevdatud alumiiniumist.
Titaniumi karbis on kõik vajalik olemas. Hulk kõrvaporoloone, mõni plastikust ümbris, isegi sang kõrva taha kinnitamiseks. Samas pole sanga vaja - Titanium+ on piisavalt kerge ja tasakaalustatud, et püsib ka kõrvataguse sangata kõrvas.
Plussiks on laadimine micro-USB pesa kaudu - isegi oma mobiililaadijaga saab peavarustuse täis. 15 minutit laadimist annab juba 1,5 tundi kõneaega. Ootel võib seade vastu pidada neli päeva.
Nii nagu Carbon, nii toetab ka Titanium+ kiiret telefoniga ühendust. See tähendab, et aku kokkuhoiu mõttes võib peavarustust ka autoga sõites väljalülitatuna hoida ja alles kõne vastuvõtul sisse lülitada - ühendumine telefoniga peaks toimuma 3-4 sekundi jooksul. Samas on see ebamugav - sisselülitamiseks on Bluetrekil ebamugav pisike mehaaniline lükandnupp ja roolis sellega jändama hakkamine võib lõppeda fataalselt.
Seega oleks õige ikkagi enne autoga sõitma hakkamist peavarustus sisse lülitada. Nädala peaks ühe laadimisega ikka hakkama saama, kui mitte rohkem. Ja testimisel saigi rohkem - nii umbes kaks nädalat, kui tööle ja koju ja lõunale sõiduks kasutada.
Kaasasoleva USB-kaabliga on koonerdatud - vaid mõni cm pikk. Aga nagu öeldud, suurim pluss on ühildumine igasuguste micro-USB laadijatega, seega sobivad ka mobiilikaablid.
Telefoni paaritamine on lihtne. Korraga võib Titanium+ töötada kahe eraldi seadmega. iPhone´ile näitab peavarustus ka oma aku olekut. Arvuti või tahvliga saab peavarustuse ühendada VoIP rakenduste jaoks. A2DP tähendab, et ühte kõrva võib lasta ka muusikat, mitte ainult kõnesid.
Erinevalt Carbonist on Titanium+ tarkvara natuke intelligentsemaks läinud, aga meil on sest vähe kasu. Nimelt oskab see sõnumeid ette lugeda. E-kirju ei loe, aga MMS-e ja SMS-e küll. Aru neist aga reeglina ei saa, sest eestikeelsed teated pööratakse ingliskeelse hääldusega arusaamatuks lobaks.
Bluetrek Titanium+ on ilusa disainiga ja hästi kõrva istuv. Siiski võiks disainer sisselülitamise nupu ümber disainida, et saaks ka kõrvas olevat seadet lihtsalt kobamisi käima lükata. Siis oleks tegemist peaaegu et ideaalse peavarustusega. Mürasummutus töötab ka päris hästi.
TEHNILISED ANDMED
Hind: ca 60 eurot (maaletooja Mamear-i soovituslik hind)
Kõneaeg: kuni 3 tundi
Muusikastriimi aeg: kuni 3 tundi
Ooteaeg: kuni 4 päeva
kaal: 5,5 g
Mõõtmed: 64 x 19 x 20 mm
Bluetooth: v3.0, Multipoint
Hääljuhendamise keeled: inglise, hispaania, mandarini, prantsuse
Komplektis:
1 kõrvahaak
3 eri suuruses plastikust kõrvapadjakest
6 eri suuruses pehmet kõrvapadjakest
Micro-USB kaabel
PLUSSID
+ hea disain, kerge ja mugav
+ aku peab üsna kaua vastu
+ müratõrje
+ kiire ühendumine telefoniga
MIINUSED
- ebamugav sisselülitusnupp
- kõne vastuvõtu nupp natuke logiseb
- helivaljuse reguleerimiseks on vaid üks nupp