Amazoni "Asjade Interneti" nupud müüdi läbi vähem kui päevaga | AM.ee

Amazoni "Asjade Interneti" nupud müüdi läbi vähem kui päevaga

Nutistu ehk asjade interneti ajastul on kätte jõudnud defitsiit. Amazon paiskas müüki oma universaalse programmeeritava WiFi-ga Dash-nupu, mis enne oli mõeldud kindlate ostude, näiteks pesupulbri tellimiseks koju ühe nupuvajutsega, kuid AWS IoT Button on universaalne - selle saab programmeerida tegema peaaegu mida iganes. Näiteks võib nupuvajutusega tellida ukse taha kulleri pesupulbri või hoopis kasti õllega, kutsuda takso või pigem Uberi auto, loendada midagi (nupuvajutustega), helistada või alarmeerida ärevast olukorrast, avada või sulgeda uksi, käivitada masinaid, kutsuda klienditeenindaja jne.

Asjade internet on võimas ja sellised nupud õigete selgitavate kirjadega igal pool teevad elu kodus, tööl või puhkusel lihtsamaks. Ning eriti lihtsaks teevad need nupud elu näiteks e-poodidel, sest ostuks pole vaja teha muud, kui vajutada vaid nuppu. Käivitub ahelreaktsioon: nupp saadab eelseadistatud andmed eelseadistatud tellimusega e-poodi, kuller asub kohe teele ja vajalik toode on kuskil veebis sobramata kohale saadetud.

Vaata lisaks:

Seda, kui võimas on nutistu nupp, taipasid lisaks rohketele arendajatele ka tavalised kasutajad, sest AWS IoT Buttoni nimeline toode kadus e-poe letilt vähem kui päevaga ja pole nüüd, mitu päeva hiljem enam tagasi müüki jõudnud. Ka laod on tühjad. Samas vaevalt et Amazon tühjad riiulid oma e-poodi kauaks jätab, sest nii magus võimalus nupuvajutusega e-poest osta, eriti just vanematel inimestel või laisematel kodukasutajatel tõotab lihtsat käivet kõigile e-poodidele ja teenusepakkujatele.

Nupp töötab kuni 1000 vajutust ja siis võib selle minema visata (elektroonilise jäätmena vastavasse vastuvõtupunkti), sest aku pole vahetatav. AWS IoT tasuta pakett sisaldab kuni 250 000 SNS teadet nupult (kuus) esimese aasta jooksul. Hiljem maksab miljon saadetavat sõnumit umbes viis dollarit.

Võib-olla on meil mõne aasta pärast köögis ja esikus rivis vaid nupud: kirjadega "tavaline toidukorv", "telli Uber", "telli takso", "kutsu koristaja" jne. Taskus on küll nuppudeta telefon, aga seinale tekib aina juurde Asjade Interneti nuppe. Ning kulleri asemel sõidab ukse taha Starshipi robotkäru.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.