Järgnevalt mõned näited, mis on läinud arvutikuritegude ajalukku.
1988. aastal laskis 23-aastane ülikooli lõpetanu Internetti lahti esimese ussi. Eksperimendina võrku paisatud kahjutegija hakkas meeletu kiirusega ise paljunema ja arvuteid nakatama. 1990. aastal mõisteti noormehele 400 tundi ühiskondlikku tööd ja 10 000 dollarit trahvi.
Rahvusvaheline häkkerite rühmitus tungis sisse suurfirmadesse nagu MCI WorldCom , Sprint , AT&T ja Equifaxi krediitkaardi andmebaasi, põhjustades 1,85 miljoni dollari suuruse kahju.
1999. aastal saadi rühmituse liikmed kätte. Kolm liiget said vanglakaristuse, millest üks oli USA-s pikim häkkerile määratud vanglakaristus ja ulatus 41 kuuni.
1994. aastal organiseeris vene häkker Vladimir Levin illegaalseid rahaülekandeid Citibank nimeliselt asutuselt. Ta kandis enda loodud firmade arvetele kümne miljoni dollari jagu raha. Levini tabamisel suutis Citibank taastada 400 000 dollarit varastatud rahast. Kurjategija läks kolmeks aastaks istuma.
2000. aastal mõisteti süüdi Timothy Lloyd , kes kirjutas kuuerealise koodipommi, mis saadeti Omega korporatsiooni, mis tegeleb programmide valmistamisega NASA ja USA mereväe tellimusel.
Lloyd oli samast firmast vallandatud programmerija, kes oli oma tööandjate peale vihane. Kuigi Lloydi korraldatud rünnak oli üks suuremaid ajaloos, ei määratud talle karistust.
2000. aastal rünnati Interneti turvalisemaid lehti. Esimesena kukkus Yahoo !, hiljem Buy.com, eBay, CNN, Amazon.com, ZDNet.com, E*Trade, and Excite. Kahju suuruseks hinnati 1,7 miljardit dollarit.
Samal aastal arreteeriti Kanadas nooruk, kes oli rünnakutega seotud. Kohtuistungit pole veel toimunud, kuid teda ähvardab kaheaastane vangistus noortekoloonias.
Eestis
võib suurimaks häkkerite kahjutööks pidada Laeva Meierei arvutivõrgu ründamist. Võltsülekandeid tehes röövisid seni tundmatud kurjategijad Laeva Meierei arvelt üle 460 000 krooni. Raha võeti välja Tallinna sularahaautomaatidest.
Hansapanga sisekontrolli osakond kontrollis Meierei arvuteid ja avastas, et kurjategija oli kopeerinud Laeva Meierei Telehansa ülekandeid, saanud jälgimisprogrammi abil teada ülekannete tegemiseks vajalikud salasõnad ja elektroonilise allkirja. Telehansat oli kopeeritud eelmise aasta lõpus.