Samsung esitles oma uusi lipulaevu: Galaxy S6 ja Galaxy S6 Edge | AM.ee

Samsung esitles oma uusi lipulaevu: Galaxy S6 ja Galaxy S6 Edge

Käes on mobiilimaailma uudiste kõrgaeg - homme algab Barcelonas Mobile World Congress 2015 ja enne seda teevad suuremad tootjad teatavaks oma suurimad uudised - parimad telefonid sel aastal.

Samsungil lõppes just Galaxy S6 ja S6 Edge´i esitlus. Ajakirjanikud lahkusid suurest saalist testtooteid proovima. Samsungi tehnilised töötajad jätkasid otseülekandel demoga, aga andmed ja pildid on juba avalikustatud.

Muidu näevad S6 ja S6 Edge peaaegu ühesugused välja, kuid, nagu nimigi ütleb, on Edge mõlemast äärest serva taha kaarduva ekraaniga. Muid suuri erinevusi sisus pole. Aku on ka Edge´il natuke suurem: 2600 mAh 2550 mAh vastu.

S6 ja S6 Edge´i ekraanid:

  • S6: 5,1-tolline QHD (2560x1440 pikslit), 577 punkti tollile, Super AMOLED
  • S6 edge: 5,1-tolline QHD (2560x1440 pikslit), 577 punkti tollile, Super AMOLED kahel pool kaardus äärtega

S6 Edge on 6 grammi kergem: 132 grammi 138 grammi vastu.

Äppide stardiriba S6 Edge´i efektsel külgribal enam pole, kuid sinna saab panna enimkasutatavate rakenduste ikoonid, mida on hea küljelt käivitada. Ooterežiimis näidatakse küljel ka kella ja uudiseid. Videot aga ei kuvata üle kurviliste äärte, vaid ainult ekraani tasapinnalises osas.

Samsung Galaxy S6 on sileda ja kena disainiga. Sees jookseb kaheksatuumaline protsessor, operatsioonisüsteemiks on Android 5 "Lollipop".

Vaeva on nähtud kaamera ülikiire käivitamise ja valgustundlikkuse parandamisega. kaamera on pildistusvalmis 0,7 sekundiga: selleks tuleb kiirelt kaks korda vajutada allolevat nuppu. 16-megapikslise tagakaamera head valgustundlikkust (f/1.9) võrreldakse iPhone 6-ga:

Samuti on pidev autofookus väga kiire, nii et saab teravalt pildistada ka liikuvaid objekte. Alati tehakse reaalajas HDR-i, nii et pildile saab alles pärast pildistamist valida HDR-režiimi. Kaameral on optiline pildistabilisaator.

Telefonidel on sisseehitatud juhtmevaba laadimine, mis töötab nii Qi kui PMA standardiga, samuti on toetatud NFC-maksed ja sõrmejäljelugeja töötab ka sõrme sellest üle libistamata - lihtsalt suru peale ja korras.

Puudustest ka. Mõlema S6 juures on ka tagakaas klaasist, mis siis, et Gorilla Glass 4 kriimustuskindla kattega. Mida rohkem klaase, seda rohkem võimalusi puruneda. Ja Samsung on tuntud oma purunevate klaaside poolest. Kadunud on Galaxy S5 juures olnud vee- ja tolmukindlus, kuna Samsung leidis müügitulemusi uurides, et see pole enamuse kasutajate jaoks nii oluline. Seega suur osa uue telefoni ostjatest läheb hoopis Sony leeri üle (või mõne muu veekindla telefoni tootja juurde). Samuti pole uutel mudelitel eemaldatavat akut ja mälulaienduseks puudub SD-kaardi pesa. Sisemist mälu on olenevalt mudelist 32 GB, 64 GB või 128 GB. Sisemist operatiivmälu on 3 GB.

Ühendused:
LTE Cat. 6 (300/50 Mbit/s), WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz) kuni 620 Mbit/s, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.1 LE, ANT+,
GPS, GLONASS, NFC, IR, USB 2.0, PowerMat juhtmevaba laadimine (WPC 1.1, 4,6 W), Qi juhtmevaba laadimine (PMA 1.0, 4,2 W)

Ääred on nagu iPhone´il - peaaegu täiesti samasugused kumerad ja alumiiniumist. iPhone 6 on saanud uueks trendiks - ka teised tootjad, näiteks ZTE on üsna täpselt selle äärejooni kopeerinud.

Mõnedes riikides tuleb Galaxy S6 ja S6 Edge müügile 10. aprillil, kogu maailmas pisut hiljem. Hind tuleb kalleimasse otsa, kumerate servadega Edge´i kalleimate mudelite hind ületab isegi 1000 euro piiri.

Pildid: kaadrid Galaxy S6 esitluselt Barcelonas

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.