Arvutimaailm teeb seda jälle: aastane test Honor 20ga juhtub täpselt kümme aastat hiljem, kui meie testilauale saabus esimene Androidiga telefon. Ajad on muutunud, Honor 20 on nende pöördeliste aegade keerises huvitav mudel. Keegi ei tea, mis Honorist ja Huaweist saab 90 päeva pärast, kui USA pikendatud kaubandusembargo tähtaeg uuesti saabub. Huaweil on oma platvormideülene operatsioonisüsteem valmis saanud. Kas Honor 20 saab Hongmengi ehk Harmony? Elame-näeme.
Meie aastane test Honor 20 telefoniga, mis oli üks viimaseid enne USA kaubanduspiiranguid, mis keelasid Honoril ja Huaweil Google´i teenustega, sai nüüd läbi. Aasta on täis. Google´i teenused toimivad, kuid viimast tarkvarauuendust veel pole tulnud. Vaatame, millises seisus telefon on peale aastast kasutamist.
Jõudlustestid tegime me alguses, 2019. aasta augusti lõpus ja tulemused olid Android 9ga sellised:
Aasta hiljem on aga tulemused sellised:
11 kuud (ja mõni nädal) hiljem testime me Honor 20 edasi Google´i teenustega, kuigi vahepeal oli ärev ja siis rahustav uudis Google´i teenuste ajutise litsentsi tähtaja lõppemise kohta vanematel telefonidel. Aastases testis osalev Honor 20 oli üks viimaseid telefone Honoril ja Huaweil, mis veel sai Google´i teenuseid kasutada, hiljem enam USA kaubandusembargo seda hiljem toodetud seadmetel ei lubanud. Ja nüüd ongi käes see tõehetk, kui kõik saab ka päris-elus kinnituse: uuendused saabuvad.
Eile kirjutasime, et Huawei vanematele telefonidele kehtinud Google´i teenuste ajutine litsents aegus, aga esialgu töötab kõik edasi. Huawei vastas täna omapoolse ametliku kommentaariga, et Google´i teenused jätkavad töötamist ja litsentsi aegumise pärast kartma ei pea. Sama kehtib ka Huawei sõsarbrändi Honori kohta.
Vastused on allpool.
1. Kas Huawei nutitelefonid saavad tulevikus süsteemi- ja turva uuendusi?
Honor 20 oli teatavasti eelmise aasta kevadel üks viimaseid nutitelefone, mis tuli Huaweil välja kõigi Google´i teenustega. Üsna sünges meeleolus esitlusel juba teati, et USA on kehtestanud president Donald Trumpi eestvedamisel sanktsioonid ja USA ettevõtted, sealhulgas Google, ei tohi Hiina tehnoloogiaettevõttega äri ajada. Honor 20 oli aga juba valmis ja seda uus embargo ei puudutanud. Siiamaani tulevad ka telefonile kõik uuendused.
Täpselt aasta tagasi tulime Londonist Honor 20 seeria esmaesitluselt, mis möödus üsna süngelt ja kiirelt, sest vahetult enne seda oli USA president Donald Trump kehtestanud Huaweile ja selle sõsarbrändile Honorile kaubanduskeelu. See tähendas muuhulgas, et Huawei ja Honor ei saa oma telefonides edaspidi enam Google´i teenuseid kasutada.
Nii nagu mitmed teisedki telefonid, sai Honor 20 sel kevadel uuenduse Android 10 operatsioonisüsteemile. Kui viimasel ajal telefoni kasutamises Arvutimaailma aastases testis muud suurt muutust ei olnud, siis selle verstaposti peab kindlasti ära märkima. Android 10 tõi mitmeid uuendusi, sealhulgas paljudele väga meele järgi Dark Mode´i ehk Honori tõlkes "Tumeda režiimi".
USA sanktsioonid on teatavasti pannud Huawei ja Honori raskesse olukorda, et nad peavad saama hakkama Google´i teenusteta, sest USA kaubanduspiirangud keelavad USA firmadel koostööd teha, sealhulgas ka Google´il. See tähendab, et praeguse seisuga ei tohi Honori uutes telefonides olla Google´i teenuseid, mille hulka kuulub ka Google´i äppipood Google Play. Honoril ja Huaweil on sellele asendus: AppGallery.
Honor 20 aastases testis ootame juba eelmise aasta lõpust testtelefonile Android 10 uuendust (mis saabub Magic UI 3.0-ga, mis on Honori telefonide Androidi kasutajaliidese ja lisade kohendatud versioon, kuid seda pole ikka veel tulnud.
Praegu on käes aasta kõige pimedaimad ajad, nii et ka keset päeva pildistades pole valgus just kiita. Proovime, mis õnnestub Honor 20ga. Lisaks saame katsetada ka läbi paksude pilvede paistvat sateliidisignaali, et nutitelefoniga asukohta määrata.
Honor 20 aastase testi pimedaima öö pildistamiseks läheme kõigepealt Kadriorgu. GPS joonistas teekonnast sellise träki:
Honor 20 aastases testis oleme jõudnud olukorda, kus meie kiirusetestimise äpp Geekbench on üle läinud uuele versioonile. 4. versiooni enam alla laadida ei saa, 5. versioon aga annab hoopis vähem punkte, nii et uue testiga tehtud tulemusi enam vana testiga võrrelda ei saa. Seega kuna meil on Honor 20-s Geekbench 4 veel installitud, teemegi ühe ülemineku-jõudlustesti.
Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.