Nutikella buum kindlasti tuleb, selles pole kahtlust. AM hoidis ka üht käe peal ja nüüd on tekkinud küsimused, milleks seda kella siis vaja on.
Loomulikult on turundajad ja PR-firmad välja mõelnud hulga põhjendusi, mis eemalt vaadates tunduvad isegi loogilised.
Tegelikult osutuvad aga need vastused küsimusele "Miks nutikella vaja on?" päris elus natuke valedeks. Võimalik, et õige funktsioon neile on alles tulemas ja mõni tootja tabab ära, miks peaksime jälle kella randmele kinnitama, kust see nutitelefonide tulekuga on vaikselt ära kadunud.
Muidugi on erinevaid inimesi ja harjumusi, aga võtame siis õiguse väljendada subjektiivset seisukohta.
Valed vastused, miks sul nutikella vaja on:
- Sest sealt saan ma vaadata, kui mulle on tulnud uus e-kiri.
- Sest sellega ma saan kõnesid vastu võtta.
- See on ilus käekell.
- See näitab aega.
- Ma hakkan kellale häälkäsklusi jagades nutikella juhtima nagu härra Kitt.
E-kirjade puhul on juba väga paljud nutitelefonide omanikud lülitanud helilise märguande kirja saabumisest üldse välja - sest neid kirju saabub pidevalt ja tüütu on kogu aeg ringi käies totralt piiksuda. Ei hakka keegi neid kirju vaatama ka nutikellast. Kirju tuleb kogu aeg.
Kõnesid vastu võtta saab ka tahvliga, kuid ikkagi on kõige levinum helistamise vahend mobiiltelefon. Proovige ise kella kõrva juures hoida ja siis sellesse rääkida - ebamugav on ja kummaline.
Nutikellad pole veel ka nii ilusad kui mõned klassikalised Šveitsi kellad.
Aja vaatamisega käekellalt olime me harjunud siis, kui mobiilid olid liiga kohmakad või neid veel polnudki. Kellaaega käekellalt on mugav vaadata vaid siis, kui tänaval kuhugi kiirustad ja mobiili ei taha taskust võtta. OK, selleks võib nutikell isegi vajalik olla, vahest. Peaasi, et teda ainult ajanäitamise pärast ei peaks igal õhtul laadima.
Häälkäsklustega juhivad seadmeid siiski väga vähesed, veel vähem aga need, kes inglise keelt emakeelena ei räägi. Seega kellakõnelejaks suure tõenäosusega siinne publik ei saa.
Aga miks ikkagi hakata kasutama nutikella? Siiski-siiski, on üks nišš, kus tundub, et neid on vaja. Siis, kui kontorist väljas oled: trennis, matkal, ehitusel, seenel, jooksmas. Nutikell tuleb pulsikella asemel. See peab olema lihtne ja veekindel ning mõõtma pulssi, ringiaegu ja kaloreid. Samal ajal annab ühenduse Interneti ja nutitelefoniga, vabastab pulsivööst (nagu Adidase uus kell) ja annab teada olulistest asjadest, mida dresside taskus olevast telefonist jooksu ajal ei saa vaadata.
Kirjuta Facebooki kommentaaridesse, milleks sina nutikella kasutaksid?
Foto: (CC) Becky Stern