Arvutimaailma ankeedile vastab suurte IT lahendustega hästi kursis olev, firma Proact Estonia tegevjuht Karel Kannel. Suurte arvutite juurde (ja Apple´i juurde tagasi) algas tema tee 1982. aastal tol ajal ülimoodsa värvilise ja heliga Apple II juurest. Esimene oma arvuti oli ise ehitatud.
Esimene kokkupuude arvutiga?
Ilmselt 1982. a, kui klassijuhataja viis Küberneetika Instituuti ja seal demonstreeriti Apple II arvutit. Värvipilt, heli- see oli elamus tol ajal.
Esimene oma arvuti?
1989. aastal ehitasin ise Sinclair ZX Spectrumi koopia. Programmid olid kassettidel. Komponendid sai kokku ostetud Leningradi elektroonikajuppide turult.
Esimene mobiiltelefon?
Benefon Beta NMT. Seda sai isegi tasku panna, tasku pidi küll piisavalt suur olema.
Esimene kokkupuude internetiga?
1992. aastal Teaduste Akadeemia raamatukogus. Seal oli 386 arvuti, millel oli UNIX ning sai Gopherit kasutada ja e-maile saata. Nagu hiljem selgus, oli tegu Eesti esimese interneti püsiühendusega.
Milline on praegune tehniline varustatus?
Sülearvuti on 2008. aasta MacBook Pro, mobiil Nokia E66. See on esimene telefon, kus igapäevase e-maili tööle sain.
Kõige halvem ITga seotud kogemus?
See oli päris ammu, kui üks server, mis oli seotud klientide teenindamisega, otsustas oma töölepingu peatada ning tekkis märkimisväärne seisak. Andmekadu ei tekkinud.
Millise teenuse või netileheküljeta ei saa hakkama?
E-mail ja kalender on oluline, veebita saab mõnda aega hakkama. Jälgin teatud komplekti ca 10 lehest.
Kui suur osa päevast kulub arvuti taga istumisele?
Kuidas kunagi, nii 5-8 tundi päevas.
Ausalt – kas olete olnud kunagi tarkvarapiraat?
Ilmselt küll. Sel ajal, kui arvutitega kokkupuude algas, oli põhiväärtus arvutiriistvara ja programmid tuli kusagilt sebida.
Foto: Kalev Lilleorg