TEST. AOC mängurijaam: LEDid, klõbisev klaviatuur, mängurimonitor ja varjuk | AM.ee

TEST. AOC mängurijaam: LEDid, klõbisev klaviatuur, mängurimonitor ja varjuk

AOC on sisenenud lisaks mängurimonitorile mänguri töölauale ka kõigi muude aksessuaaridega – juba testitud on hiir ja LED-hiirematt, nüüd sai Arvutimaailma labori hämaram nurk juurde ka kõrgete mehaaniliste klahvidega klaviatuuri ja monitori. Kõik mängimiseks AOC-lt. Kõrvaklapid pidid ka varstii tulema.Sama stiil, isegi LED-ide vilkumist on võimalik erinevate seadmete vahel sünkroniseerida.

Kui klaviatuuri ja hiirt koos helendavate servadega hiirematiga saab juhtida ühest AOC programmist ja sünkroniseerida LED-vilkumisi, siis monitor näib hetkel töötavat eraldi. Sellel on taga LED-rõngas, mille saab monitori menüüst plinkima või pulseerima panna. Kuigi AOC G-Toolsil oli monitori sünkroniseerimise võimalus olemas, see seekord ekraani ära ei tundnud.

Aga alustame siis mänguri "töökoha" teises osas kõigepealt soliidsest kõrgest klaviatuurist.

AOC-klaviatuur

AOC Agon AGK700

AOC on teinud üsnagi tippklassi mänguriklaviatuuri, mille kõrged mehaanilised klahvid on niisama sülearvutil iga päev klõbistanu jaoks harjumatud. Vanemad arvutikasutajad või õigemini trükimasinakasutajad mäletavad neid kõrgeid klahveküll, aga ka neil nõuab see esialgu siiski natuke harjumist. Klahvid on kitsamad, kuid klahvistik ise sama lai, kui standardklaviatuur ikka, seega sõrmede all olev klahvimälu toimib muidugi nagu ikka ka pimesi tippides. Miskipärast on klahvidel olevate tähtede font natuke loetamatu – näiteks V näeb üsna U moodi välja. Testitud mudelil olid ka kirillitsa tähed, funktsiooniklahvid ja eraldi numbriklaviatuur on muidugi ka väga hea.

Klahvidega on kaasas neli punast mängunuppu, mis tavaliselt pannakse WASD klahvide asemele, et nooleklahvide asemel nende täheklahvidega mõnda mängu juhtida, nagu traditsiooniliselt kombeks. Klahve on üsna lihtne kaasasoleva klahvinäpitsaga asendada.

Veel on kaasas pehme silikoonist randmetugi, mille saab magnetiga klõpsata klahvistiku alla. Ja hea on veel helivaljuse pöördnupp, mida on käigupealt mugav keerata. Vasakul leidub 5 mänguklahvi seadistamiseks, eraldi on klahv LED taustaefektide juhtimiseks ja paremal ülal heas mugavas kohas Mute nupp heli vaigistamiseks.

Klahvide kallet saab tõsta alt lahti käivate jalatugedega, mis tõstavad klaviatuuri ergonoomiliselt kasutaja suunas rohkem kaldu. USB läbiviik on ka – ülemises servas leidub üks vaba USB pesa, kuhu saab midagi ühendada. Klaviatuur ise tarbib ära kaks USB pesa, nii et see üks vaba pesa kulub kindlasti ära, sest näiteks sülearvutis klaviatuuri, hiirt ja hiirematti korraga ühendada ei saag. Neil on vaa lausa neli vaba USB porti.

laud.

Traditsioonilise 104 klahvi asemel on AGK700-l 108 klahvi, eraldi leiab numbriploki kohalt neli meedia juhtimise klahvi.

Klaviatuur.

Klahvid on pärit tuntud mehaaniliste klahvide tootjalt – Cherry MX Red on lineaarne klahv, see klõbiseb üsna valjult ja pole mõeldudki vaikselt magamistoas teksti sisestamiseks. Klõbin, pikk klahvikäik ja hea vajutustunnetus on olulised just mängimiseks. Selleks see klaviatuur põhiliselt ongi, aga eks saab ka romaani kirjutada, kui vaja.

Agon monitor

AOC’s 27” AG273QXP Agon monitor

AOC monitor on lahti pakkides selgelt mänguriekraan, mitte niisama kontoritehnika. Sellel on kaasas varjuk, mis hoiab ära valguse langemise ja peegeldused ekraanipinnale. See teeb selle ekraani ka kujundajatele ja fototöötlejatele sobilikuks, sest värviprofiilid on seadistatavad (isegi kalibraatori auk on varjukis olemas) ja värvid ka peaks üsna laia ulatusega olema. AOC leivanumber ongi ju olnud mängurimonitoride tootmine juba pikemat aega. Mängija jaoks on tagaküljel LEDide ring, mis ehk pole tavakasutaja jaoks nii tähtis, aga professionaalsel e-sportlasel kuulub turniiridel käies kindlasti standardvarustusse.

AOC Agon monitor, LED-id

Kuidas seda LED ringi panna klaviatuuri ja hiirega sünkroonis tööle, see ei selgunudki – AOC G-Toolsis monitorile ligi ei lastud.

Samuti ei tahtnud monitori kõlarid tööle hakata – kõrvaklappidest küll läbi monitori hääl kostis, aga tehnilistes andmetes oli kirjas, et väikesed 2 W stereokõlarid peaksid ka ekraanil küljes olema. Kaotus pole ilmselt väga suur – monitori enda kõlarid ongi tavaliselt vaid hädavajaduseks, kui midagi kvaliteetsemat pole võtta.

Monitoril on NVIDIA G-SYNC-i tugi, kui arvuti peaks seda toetama, muid asju saab seadistada monitori graafilisest ekraanimenüüst. 

menüü.

Värskendussagedus on mängurimonitorile kohaselt 165 Hz, mis on kordades parem enamustest tavamonitoridest, reageerimisaeg on 1 ms.

Quad HD (2560 x 1440 pikslise) resolutsiooniga kannatab nii mängida kui foto- ja graafikatöötlust teha. sRGB värviulatus on 99%.

Tulistamismängudes saab monitorile valida sihtimiseks täpsema sihiku, mis annab eeliseid, sihikut saab monitori menüüst ka seadistada. Menüüst monitoril saab valida erinevaid mängurirežiime: FPS, RTS, Racing ja 3 seadistatavat mängurirežiimi.

Ühenduseks on kaks HDMI-d ja kaks Displayporti, monitoril on veel küljes mõned USB pesad lisaseadmete jaoks, kõrvaklapipesa ja mõlemal küljel väljatõmmatav konks, mille otsa saab kõrvaklapid riputada.

Süsimusta pildiga paistab taustvalgustus õige nõrgalt läbi alumistest nurkadest ja kui vaadata natuke kõrgemalt, siis pisut ka ülemistest, aga leke pole häiriv ja on üsna minimaalne. Täiesti süsimusta siiski ekraan ei esita musta pilti vaadates. Mängudes saab kasutada Gaming HDR-i, mis parandab nähtavust hämaramatel aladel, filmi HDR aga aitab esitada HDR filme.

Silmasõbraliikkuse funktsioonid on ekraanil samuti: sinise vähendamine ja meeldetuletus, kuin oled end liiga kauaks ekraani taha unustanud. Selle saab monitori menüüst sisse-välja lülitada.

Kas mängida või mitte?

Komplekt on mänguri ja e-sportlase jaoks üsnagi efektne oma sünkroniseeritud LED-tuledega, samas toodete disain on üldiselt pigem tagasihoidlik. Hiir, ekraan ja klaviatuur on selgelt sama disainijoonega. Kui ekraani suhtes natuke nurinat otsida, siis võiks ehk olla pisut suurem, kui 27-tolline ning mõnedele meeldib juba ka 4K resolutsioon, eriti kui pilte ja videot töödelda või graafikaprogramme kasutada. Kuid 27 tolli ja rohkem kui Full HD on enamasti täiesti piisav. Mängude jaoks on oluline suurem kiirus ja hea värviesitus koos HDR-iga ning seda saab. 

PLUSSID

+ mänguri kõik seamded ühelt tootjalt, ühe tarkvaraga ja ühe disainiga
+ LEDid on sünkroniseeritavad
+ ekraanivarjuk

MIINUSED

- ekraan võiks (veidi) suurem olla
- monitori ei suutnud G-Toolsiga ühendada
- heli kõlaritest ei saanud käima

TEHNILISED ANDMED

Mänguriklaviatuur Agon AGK700 ja mängurimonitor AG273QXP Agon
Hind: klaviatuur ca 160 eurot, monitor ca 730 eurot

Klaviatuur:

Klahvid: mehaanilised, Cherry MX Red, vastupidavus 50 miljonit vajutust, kõik klahvid programmeeritavad

Kiirus: 1000 Hz, 1 ms

Mälu: 5 profiili

Ühendus: 2x USB 2.0

Kaabel: 1,8 m

LED-id: programmeeritavad, G-Toolsiga

Monitor:

Resolutsioon: 2560 x 1440 pikslit

Paneeli suurus: 27 tolli

Reageerimisaeg: 1 ms

Kontrast: 1000:1

Vaatenurk: 178°/178°

Värviulatus: NTSC 114% (CIE1976) / sRGB 133% (CIE1931) / DCI-P3 104% (CIE1976)

Eraldusvõime: 2560 x 1440 @ 165Hz – DisplayPort; 2560 x 1440 @ 60Hz – HDMI

Sisendid: 2x HDMi, 2x Displayport

USB Hub: USB 3.2 Gen 4x

Kõlarid: 2x 2 W (pluss 3,5 mm kõrvaklapipesa)

Energiatarve: 60 W

Kaal: 6,9 kg

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.