Canon on mitu kuud oma kodulehel ning meediaväljaannete kaudu õrritanud oma esimese professionaalseks kasutuseks mõeldud hübriidkaameraga. EOS R3 näeb välja nagu 1D ning on oma aku valikult, ilmastikukindluselt jne nagu 1D. Mõne erinevusega – sellel puudub peeglimehhanism, kolmandiku võrra on vähendatud kaalu ning lisatud on silmaga fookuspunkti valimine.
R3 = kiirus
Uus EOS R3 ei hiilga kõrgete megapikslitega, 8K videoga ega ülemäära soodsa hinnaga. Seda pole kunagi teinud ka 1D seeria, kuid sellel on mõned märkimisväärsed omadused, mida ühelgi nn Pro-sumer kaameral ei ole.
R3 sensor on 24,1 MP, mis pole teab mis silmapaistev number, kuid see kaamera on ehitatud kiiruse ümber ning kiireim säriaeg, mida võimalik püüda, on 1/64000 (kolm nulli) mis on 8x kiirem, kui kõige kiirem säritus EOS R5-l.
Canoni kiireim säri digikaameral oli esimesena 1D-l, mis suutis pildistada kuni 1/16000 ja peale sensori vahetust järgnevatel on see püsinud 1/8000 juures. Kombinatsioonis pildistamise kaadrisagedusega 30 kaadrit sekundis tekib küsimus, miks on üldse vaja videorežiime. Autofookus koos pideva jälitamisega püsib ka kiireima säri ja kaadrisagedusega ning RAW formaadis pildistamisega.
R3 võimaldab kasutada nüüdsest ka elektroonilise katikuga kaamera välkusid, ning kaameral on sisse ehitatud väreluse vähendusrežiim, mis tegeleb vilkuvate valgusallikatega, et pildile ei jääks valgustriipe.
Intuitiivne pildistamine
Kui Hübriidkaameratele on ette heidetud elektroonilist pildiotsijat, siis EOS R3 pildiotsijas, mis on silmast vaid mõne sentimeetri kaugusel, on kokku 5,76miljonit pikslit.
Pildistamisel ei lähe kao kaader ning pilt ei lähe mustaks ja pilti uuendatakse 120 kaadrit sekundis, mis on oluliselt rohkem, kui kaamera suudab pildistada või inimsilm eristada.
Katiku reageerimiskiirust on võimalik vähendada 20ms-ni, mis on kuni poole vähem, kui ühelgi harjumuspärasel kaameral.
Lisaks suur, pööratav, keeratav puuteekraan, mis annab hea ülevaate toimuvast, piltide üle vaatamiseks või ümber nurga pildistamiseks.
Autofookuspunkte saab nüüd valida kolme erineva meetodiga: mahtuvustundliku kontrolleriga, multinupp-nibuga või silmaga, vaadates õigesse kohta, kuhu soovid fookust.
Kaamera liigutab viimasel juhul fokusseerimispunkti sinna, kuhu fotograaf vaatab, mis vähendab vajadust, üle kogu kaadri fookuspunktiga sõita. Kiiresti muutuvas olukorras, aitab see kiiresti valida ja hüpata ühest punktist teise.
Professionaalne kere
EOS R3 on nn külge ehitatud tallaga, nagu seda on 1D seeria. Kasutab väikeste akude asemel suuri LP-E19 akusid, mida ka EOS-1D X Mark II and EOS-1D X Mark III.
Pro kerele omaselt on see uue, kerge, ilmastiku ja tolmukindla magneesiumkorpusega, mida saab kasutada julgelt ka karmimates ilmastikuoludes.
VIDEO
Videoreziimid ei ole EOS R3 peamine fookus. Äramärkimist väärib võime salvestada maksimaalselt 6K resolutsiooniga RAW formaadis kuni 60 fps. Lisaks 4K 120 fps, kuid nüüd esimese Canoni fotokaamerana, millel puudub 30-minutiline salvestuslimiit. EOS R3-ga võid salvestada kuni 6 tundi tavavideot. Eeldusel, et see üle ei kuumene.
Kaamera välguühenduses on nüüd hulgaliselt uusi kontakte, mis võimaldab ilma lisajuhtmeteta ühendada, välgukinnituse kaudu, näiteks mikrofoni, XLR adapteri vms.
EOS R3 põhiomadused
- 24.1MP tagantvalgustusega sensor
- 30Fps foto koos autofookusega
- Säriaeg 30sekundit kuni 1/64000
- Silmaga AF punkti valimine
- Uuendatud autofookus, mis suudab automaatselt jälitada, inimesi, loomi, linde, mootorrattaid, autosid.
- Kogu sensori ulatuses 6K 60fps sisene video salvestamine
- Fokusseerimine väga hämaras, kuni –7.5 EV
- Kaal 822 g (1015g koos kaardi ja akuga) VS 1250 g
- Hind 6399 eurot
Lisaks kuulutas Canon välja kaks uut RF objektiivi
RF 100-400mm F5.6-8 IS USMon suunatud ennekõike tavakasutajatele, hinnaga 799 eurot.
RF 16mm F2.8 STM on omas kategoorias muljetavaldav, olles autofookusega lainurk objektiiv, väga suure 2.8 avaga. Hinnalt konkureerides manuaalfookusega objektiividega. Hind 369 eurot.