Nädalapäevad tagasi viis Virgin Galactic kosmose piirile Sir Richard Bransoni seltskonna, täna aga stardib Blue Origini kosmosereisile maailma rikkaim inimene Jeff Bezos. Pardal on ka maailma vanim kosmosesse jõudev inimene, 82-aastane Wally Funk (kes 60ndatel jäi napilt kosmoselennust ilma) ja maailma noorim astronaut, 18-aastane tudeng Oliver Daemen.
100 kilomeetri joone ehk nn Kármáni joone ületab reisijatega kosmosekapsel, mille viib üles taaskasutatav kanderakett New Shepard. Maale tagasi jõuavad kapsel ja rakett eraldi. Kapsel laskub langevarjukomplektiga, rakett aga omal jõul püstisesse asendisse maandumisplatvormil.
Kapsel eraldub raketist 76 km kõrgusel ja jõuab 106 km kõrgusele. Kaaluta olekut tajuvad reisijad kõige rohkem 4-6 minutit ja siis algab kiire laskumine. Kaaluta oleku ajal proovitakse rihmadest vabanenuna natuke ka ringi hõljuda.
Sir Richard Bransoni lennu maksimaalne kõrgus oli 86 km, mida rahvusvahelise kosmose definitsiooni järgi ei saa veel pidada kosmoses käimiseks, kuid NASA ise on tinglikult pidanud kosmose piiriks ka 80 km ning selles arvestuses oleks ka Branson justnagu kosmoses käinud.
Kes tahab aga ise järgi proovida, mis tunne on Maalt lahkuda, saab osaleda loosimises.
Ülekannet Blue Origini kosmoselennust saab jälgida siit: