Cleveron andis teada, et avab sügisel kooskoostöös Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor Cleveroni Akadeemia, mille õpilased hakkavad arendama maailmas ainulaadset isejuhtivat robotkullerit ning õppeprogrammi saab kandideerida veel vaid juuni lõpuni.
Ettevõtluskõrgkooli Mainor juhi Kristjan Oadi sõnul on huvi õppekava vastu suur, aga pelgalt akadeemiliste hinnete pärast ei tasu väga muretseda, sest hinnatakse teisi väärtusi. “Sellesse programmi jõudmine on inimesele elumuutev kogemus, mis avab tulevikus uksi kõikjal maailmas,” rääkis Oad.
Cleveroni Akadeemia õppeprogrammis pakutakse tudengitele Eesti IT-hariduses esmakordselt integreeritud õppemeetodit, kus paralleelselt akadeemilisele õppele toimub kohe ka oskuste reaalne rakendamine Cleveroni tiimides.
3-aastane rakenduskõrghariduse õpe toimub Cleveroni peakontoris Viljandis ja tudengeid õpetavad Mainori õppejõud, erialaeksperdid ning Cleveroni tippspetsialistid.
Cleveroni Akadeemiasse võetakse tänavu vastu 20 robootikatarkvara arenduse huvilist, kes saavad stipendiumi, mis sisaldab tasuta majutust Viljandis, lõunasööke, 400-eurost kuustipendiumi ning 5500-eurose aastase õppemaksu katmist.
Akadeemia esimesed tudengid valitakse välja erialatesti, motivatsioonikirja või -video ja intervjuu alusel. Kandideerimiseks on vajalik keskharidus, kuid kandidaatide hindamisel ei lähtuta hinnete keskmisest ega lõpueksamite tulemustest.