Nii nagu jõuab kätte sügisene saagikoristusaeg, on Eestisse jõudnud ka terve hulk esimesi müügiküpseid Android-telefone. Seni valitses turgu HTC oma Magigu ja Heroga, ühe tootja monopoli murrab esimesena Samsung, sest meie testimislauale jõudis siin müügile jõudev Samsung Galaxy ehk i7500.
Käes hoides pole must Galaxy absoluutselt mitte midagi erilist. Täiesti tavaline telefon. Neutraalne, ütleks. Suur ekraan annab ehk lootust, et äkki on hea puutetundlik mobiil. Palju nuppe on ka, ebaharilikult palju ühe puutetelefoni kohta - mingisugune "nool-üles" nupp (menüü), tagasinupp, nooleklahvid, OK nupp, kõne vastuvõtu ja lõpetamise nupp. Ja see pole kõik - külgedelt leiab lukustusnupu ning kaameranupu ja helivaljuse nupud. Üleval on toitepistik (mis pole microUSB) ning 3,5mm kõrvaklapipesa.
HTC Herol oli ekraani lahtilukustamine mugavalt viipega tehtud (nahu iPhonel), Samsung on selleks küljele eraldi nupu lisanud. Menüüd on telefonil klassikalise Android 1.5 ehk Cupcake´iga, telefonitootja pole suurt ise midagi kohendanud. Kuid siiski - HTC-st erinevad on veidi näiteks telefoniosa, ekraaniklaviatuur, kontaktihaldur ja isegi kalender. Pigem on siiski tegu väikese erinevusega vaikimisi stiili- ja värvivalikus.
HTC Magicu ees on Samsungi trumbid kindlasti parem ekraan (AMOLED), 8 GB seesolevat mälu ja veidi parem kaamera. Puudused on isikupäratu kasutajaliides, mis kopeerib pea täielikult HTC Magicut, sõrmejälgi koguv läikiv ekraanipind (HTC Hero näiteks on kaetud spetsiaalse kihiga, et jälgi peita), multipuute puudumine ning isikupäratu välimus. Samuti tuleb palju vajalikke asju, näiteks WiFi või Bluetoothi lülitamise ikoonid Androidi poest tõmmata, kontoritarkvara ka vaikimisi ei leidnud. Samas on Androidipoest igale Androidtelefonile saada samasugused asjad, seega on see üks hea universaalne opsüsteem. Ei pea tootja järgi programme valima.
Telefoni-arvuti koostööks puudus testtelefonil tarkvara, võimalik et see oli vaid sellel prototüübil nii ja müügile saabuvatel on ka mingi plaat kaasas. Samsungi kodulehelt ei saanud samuti ühtegi tarkvara laadida. See pole küll suur probleem, sest nagu teisigi Android-telefone saab kõike sünkida üle Google´i konto - kalendreid, kontakte, isegi Google Docsi dokumente, kui Android Marketist vastav programm telefoni tõmmata. Ja Outlooki saab telefoniga üle Google´i sünkroniseerida, kui Outlookile vastav plugin lisada (see on Google´i lehel olemas).
Kokkuvõttes on Samsung i7500 ehk Galaxy igati asjalik telefon tänu oma Android-sisule. Küll ei midagi erilist, aga siiski Android. Kahjuks hinda, millega teda Eestis müüma hakatakse veel ei tea, aga HTC Magicule oleks ta mõni tuhat krooni odavama hinnaklassiga kõva konkurent.
KAIDO EINAMA