HTC Hero Androidile ehitatud kasutajaliides on tõesti ilus, peab veelkord kiitma. Aga seekord räägiks ka esimestest puudustest, mis silma torkasid.
Esiteks, telefoni pikalt näppides kipub see siiski vahetevahel tarduma mõneks sekundiks paigale, nii et puudutusele ei reageeri. Ja siis lippab jälle pikalt edasi nagu poleks midagi juhtunud. Ekraan on multipuutetundlik.
Teiseks, VoIP klienti ei saanud tööle. Androidi jaoks on olemas suurepärane programm Google Voice, aga Eesti kasutajatele seda veel ei jagata. Siis on veel ka Google Talk, mida modifitseerides peaks saama üle Interneti helistada, kuid kahjuks ka see ei hakanud tööle. Vaja oli taustal Crolix Communicatorit, mis kandis üle kõnesid Google Talki, aga miskipärast see ei toimunud.
Muu suhtluse ajas esialgu ära eBuddyga, kust saab lihtsalt lobiseda, failivahetust see ei toeta. Just laadisin ka Skype Lite´i, millega saab Skype´is lobiseda ja helistada Skype´i numbritele, kuid fiks- või mobiilvõrku Skype Lite ei helista, vaid annab juhtimise üle telefonile endale, valides Skype´ist valitud numbri.
Pildialbum näitab rohkem kui tavaline telefon. Nt lisaks kaameras olevatele piltidele saab vaadata ka oma facebooki või Flickri fotosid.
Brauser on Chrome´i sarnane - näitab bookmarke väikeste eelvaateaknakestena, mida saab siis kerida ja oma lemmik välja valida. Flashi ja Javascripti toetab, kuid HTC lehel olnud flash-animatsioon osutus ülejõukäivaks - lendavad telefonid lendasid üliaeglaselt ringi flashis ja hangusid. Aga lihtsad veebid lippavad brauseris küll. Tundub, et Flash on veel lapsekingades.
Kalendrisse tõmmatakse kõik Google´i kalendrid, kuid neid saab ükshaaval sisse-välja lülitada ja kõiki näidatakse erinevates värvides. Väga hea kalendritugi on. Vaated nii kalendrina kui agendana. Sünkroniseerida saab ka Outlookiga läbi Exchange´i.
Kellad ja viled - taimer on olemas, stopper olemas, äratusi kolme sorti, maailma kellaaegasid saab lisada palju tahad, ei pea kellamajanduseks enam Android Marketisse kolama minema.
GPS-i rakendustest on Footprints - asukohapõhine vaatamisväärsuste ja reisiobjektide otsing või lisamine. Google Maps - endiselt oma headuses, saab hädapärast ka autonavigaatorina kasutada, aga kaardid laadib ta üle võrgu. Street View aitab nurga taha vaadata või sihtkohal tänavavaadet ümber enda keerata ja uurida ümbrust ise kohale minemata. Korralikku autonavi kaasas pole, laadida saab näiteks Nav4All, mis toetab ka offline kaarte. Asendiandur on ka väga täpne ja kiire, näiteks kompassitarkvara liigutab kompassinoolt kiirelt ja täpselt.
Muusika - lihtne, aga ilus kasutajaliides, muide, HTC on Herole seekord isegi 3,5 mm kõrvaklapipesa lisanud.
Kontor: PDF Viewer ja Quickoffice vaataja on vaikimisi sees, redigeerimiseks peab Android Marketist midagi hankima. Näiteks GDoci, mis aitab redigeerida sinu Google Docsi kontol olevaid dokumente või telefonis endas olevaid faile. Documents to Go tasuline versioon avab ka kõiki Office´i dokumente ja redigeerida saab neid samuti.
Sotsiaalvõrgud: kontaktid on seotud suhtlustarkvarade, Facebooki ja Flickriga, saab sealt andmeid oma kontaktide juurde importida. Twitteri rakendusest on olemas Peep, mis aitab twitterdada telefonist koos pildi ja asukoha koordinaatidega. Google´i kontaktidega ja Exchange´iga saab sünkroniseerida otse, Outlooki jaoks peab arvutisse panema Google-Outlooki sünkroniseerimise pluginni.
Muud vähemtähtsad asjad: Voice recorder ehk diktofon on, ilmateade - on (ilus ja graafiline nagu Touch Flo-gagi), Youtube mängija on ka.
Androidi uuendused: nüüd on seitse personaliseeritavat ekraani.
Sellised märkmed siis kolmandal ööl. Lugeja küsis, kas VoIP klienti ka on. Ega ühtegi head veel ei leidnudki. Kui teised lugejad teavad soovitada, siis saame veel nädalavahetusel proovida.