Värskendus nutitelefonile: 5 nippi, et mobiil tunduks jälle nagu uus | AM.ee

Värskendus nutitelefonile: 5 nippi, et mobiil tunduks jälle nagu uus

Kuigi karbist välja võetud "uue nutitelefoni lõhn" tekitab elevust, saab ka oma vana truu telefoni uuendada mõne lihtsa nipiga. Tele2 klienditeeninduse direktori Sirli Seliovi sõnul on uuel nutiseadmel suurepärased funktsioonid, tehnilised andmed ja disain, aga ka vanast võib asja saada. „Kui praegune telefon ei ole nii hullus seisus ja uue mudeli jaoks raha napib, võivad mõned lihtsad nipid aidata oma vana nutitelefoni värskendada,“ soovitab Seliov. Ta tõi välja viis lihtsat viisi, kuidas turgutada oma vana telefoni nii, et see oleks nagu uhiuus.

  1. Soeta uus ümbris. Uus kest võib telefonile täiesti uue välimuse anda, eriti siis, kui telefonil on kasutamisest nähtavad kulumisjäljed. Ümbris on nutikas investeering ka telefoni kaitsmise mõttes, sest telefoni asendamine võib osutuda üsna kulukaks, kui see katki kukub.
  2. Kujunda ümber avakuva. See käib rohkem Androidiga telefonide kasutajate kohta - avakuva isikupäraseks muutes võid hakata oma telefoni täiesti teise pilguga vaatama. Uute vidinate jaoks on ideaalsed rakendused Month ja Zooper, taustapildi jaoks Backdrops, teemasid saab uuendada äppidega Evie, ASAP, Nova ja Apex. Lisaks aitab rakenduste ikoonide vahetus anda telefonile täiesti uut ilmet.
  3. Tee kevadpuhastus. Mõnikord hakatakse uut telefoni tahtma, sest vana kipub aeglasemaks jääma. See on paratamatu, kui sinna on kuude ja aastate kaupa kogunenud fotosid, videosid, faile ja rakendusi. Ei ole sugugi paha mõte teha vahetevahel väike kevadpuhastus, näiteks tühjendada rakenduste vahemälu, kustutada äpid, mida enam ei kasuta ning visata välja kasutamata või soovimatud failid.
  4. Optimeeri. Sõltuvalt telefonist võib seadmel olla aku ja võimsuse optimeerimise võimalusi, mida tasub aeg-ajalt kasutada. Igapäevase harjumusena ei ole see hea, kuid aeg-ajalt on kasulik lasta oma telefoni akul n-ö jalgu sirutada, mis tähendab, et telefoni aku võib täiesti tühjaks lasta ja seejärel uuesti laadida. Tehnikud soovitavad aku korra kolme kuu tagant täiesti tühjaks kulutada. See aitab akut juhtivatel pisikestel arvutitel meeles pidada, kus on aku kõrgeimad ja madalaimad punktid, mis omakorda tagab täpsema laetuse näidu. Ka pole halb mõte otsida Google’ist aku optimeerimise nõuandeid ja nippe oma konkreetse telefoni jaoks.
  5. Kui miski muu ei aita, siis taasta algseaded. See töö ajab küll hirmu peale, aga mõnikord on vana hea algseadete taastamine tõbise ja vananeva nutitelefoni jaoks parim ravim. Soovitatav on teha enne kogu teabest varukoopia, et midagi tähtsat kaduma ei läheks. Seda võiks kindluse mõttes teha sageli, olenemata, kas on plaanis oma telefoni algseaded taastada või mitte. Kuid kogu telefon tühjaks teha ja nullist alustada on hea moodus tagamaks, et miski telefoni tööd ei takista. Pärast lippab telefon kiiremini.

„Kui ükski eelnimetatud lahendustest uue telefoni ostmise soovi ära ei võta, võib kaaluda ka mõnda natuke kasutatud mudelit. Telefonid, mis on vanemad kui kuus kuud, ei ole praegu kaugeltki iganenud ja nende ostmist tasub mõelda, kui soovid midagi uut, aga viimase mudeli jaoks jääb raha puudu,“ lisas Seliov.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.