9 tehnoloogiavaldkonda, mis pööravad tulevikus meie elu pea peale | AM.ee

9 tehnoloogiavaldkonda, mis pööravad tulevikus meie elu pea peale

Ettevõtluskõrgkooli Mainor start-up ettevõtluse erialajuht Alise Lezdina kirjeldab, millised tööstusvaldkonnad muutuvad tänu uuele tehnoloogiale täielikult ja kuidas mõjutab see inimeste igapäevast tööd ja elu.

Tervishoiuteenused

Arstide ja patsientide virtuaalne ühendamine ning terviseinfo monitoorimine on väga kuum valdkond, mida arendab palju kasumlikke idufirmasid. Organite 3D printimine on juba reaalsus, mis hakkab oluliselt inimeste eluiga pikendama.

Materjalitööstus – kergemad ja targemad materjalid

Tulevad targad linnad, kõnniteed, kingad ja külmkapid. Samuti efektiivsemad päikesepaneelid, painduvad ekraanid, 3D printimine ja nanotehnoloogia. Praegu sünnib palju uusi materjale, mis muudavad maailma.

Rohelised tehnoloogiad

Maailm liigub rohelisemate seadmete poole – bensiiniautodest saab minevik, päikesepaneelide tootmine muutub tänu uutele materjalide odavamaks.

Suurte andmete ehk big data analüüs

Keegi peab järjest suurema igapäevaselt kogutava andmete hulga kokku võtma, lahti mõtestama ja tööle panama (rahaks tegema). Prognoositakse ka suurt hüpet inimese terviseandmete kogumises, analüüsis ning sellega eluea pikendamises.

Targad ja kantavad seadmed, asjade internet

Inimesed harjuvad mõttega, et nende esemed ning kodumasinad on internetti ühendatud ning parandavad sellega elukvaliteeti ning säästavad aega ja raha.

Virtuaalreaalsus

See valdkond kasvab lapsekingadest välja ning hakkab mõjutama nii klienditeenindust, reisimist, meelelahutust, internetiturundust, meditsiini kui ka mängutööstust.

Internetimeedia

Raha tuleb andmete, reklaami ning intellektuaalse omandi müügist ja litsentseerimisest. Niiöelda paberil toimivad lahendused surevad vaikselt välja.

Finantsvaldkond

Transferwise’i-laadsed tehnoloogiad ning ka jagamismajandus ehk crowdfunding võtavad “päris” pankadelt lõivu. Samad muutused on juba toimunud nii transpordi- kui turismiäris.

Haridus

Äpid, targad seadmed ning online koolituskeskkonnad muudavad täielikult enesearenduse valdkonda. Füüsilisest loengus käimisest saab minevik ja maailma tippkooli diplomi võib omandada igas maailmanurgas.

Alise Lezdina on pikaajaliselt töötanud Läti start-upide ühenduse Techhub Riga juhina. Praegu on ta Ettevõtluskõrgkoolis Mainor erialajuht start-up ettevõtluse programmis, kus peale tema on lektorid Eesti edukamatest iduettevõtetest, näiteks mullu firmadest TransferWise, Taxify, Pipedrive, Goworkabit, Fortumo, Toggl ja Like A Local.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.