Nokia Lumia 635 on siiamaani aastases testis hästi vastu pidanud. Aku kestab keskmiselt poolteist päeva, tarkvara jookseb (peaaegu) veatult, kui välja arvata mõned Yr.no ilmaprogrammi ja Swarmi sotsiaalse programmi restartimised. Muude rakendustega pole erilisi probleeme olnud. Ah jaa, kui spordiprogramm Endomondo liiga kauaks taustale ootama jätta, siis paneb see end ise kinni (või pannakse) ja poolik teekond võib mõnikord kaduma minna.
Kuid nüüd tahaks rääkida sellest, kuidas Nokia ise (ehk nüüd siis Microsoft) on Windows Phone´i panustanud ja asju paremaks teinud.
Kõigepealt tuleb ära märkida muidugi kaameraprogrammid. Nokia oli see, kes esimesena hakkas mobiilides pakkuma nn tarkvaralisi objektiive: ei pea jahmerdama erinevate rakendustega, vaid võib kohe kaamera avada ja juba kaamera seadetest valida, mis "objektiivi" ehk rakenduse kaudu pilt teha.
Nokia mõned "objektiivid" on Nokia Cinemagraph (teeb pilte, kus saab hiljem valida pildile liikuvaid detaile), Nokia Refocus (teeb sarivõtte ja hiljem saab valida, milline osa teravustada), Nokia Panorama (teeb horisontaalse panoraampildi ja kleebib kokku). Ja nüüd midagi ka meie presidendile (kes küll kasutab iPhone´i): Nokia Glam. Objektiiv aitab selfie´sid tuunida ja mis põhiline - oskab nägu tuvastada ka tagumise, tavaliselt kvaliteetsema kaameraga pildistades, nii et iseennast ei näe. Kui nägu (või näod) on kaadris, tehakse klõps ja parandatakse hiljem kvaliteeti, kui vaja, kas automaatselt või käsitsi.
Microsoftil on veel üks huvitav grupipildi-objektiiv Blink - see teeb pilte juba enne, kui päästikule vajutada ja pärast saab välja valida kõige parema kaadri, kus keegi silmi ei pilguta.
Kuid lisaks kaamerale on Nokia tuuninud ka navigatsiooni. Õnnelikud Nokia omanikud saavad nautida tasuta navigeerimiskaarte ja eestikeelset juhendamist kogu maailmas.
Mõned aastad tagasi sai Nokiat kiidetud kui üht maailma parimat telefoninavigaatori tegijat. Nüüd on ajad muutunud. Google ja teised kasutavad reaalajas liiklusinfot, rahvakartograafiat kaartide parandamiseks ja huvipunktide lisamiseks, tänavavaateid jne. Nokia HERE Drive juhendab autoga kohale. Selge hääljuhendamine, selge kaardipilt, tasuta riigiti allalaetavad kaardid - mida hing veel ihkaks? Kuid navigatsioonikihis on Nokial puudusi. Kaardid on küll head ja täpsed, aga juhendamine näiteks Lõuna-Eestis ja isegi Tallinna kesklinnas on mõnikord kohati kummaline - minna kästakse ringiga.
Nokia HERE Transport on veel üks abiksolev reisirakendus. See nimelt juhendab ühistranspordis. Kui Tallinnas oli veel mõni aasta tagasi olemas vaid trammiliin ja mõni üksik buss, siis nüüd on pilt täiuslikum. Kohati on vaid sõiduplaanid natuke vanad. Juhendatakse lähima bussipeatuseni, antakse ümberistumised ja väljumisajad ning viimasest peatusest juhendatakse jalgsi sihtkohani (jalgsijuhendamine on veel puudulik). Mõnes maailmalinnas on selline ühistranspordirakendus ülimalt kasulik.
Veel reisimisest - Nokia City Lens jätkab täiendatud reaalsuse head traditsiooni ja aitab kompassi abiga läbi kaamera tänavapildis ringi vaadata, mis ümbruses toimub. Reaalset pilti täiendatakse virtuaalreaalsete siltidega.
Ja selleks, et leida väikesest, kuid kiirelt kasvavast Windows Phone´i rakendustemerest need kõige populaarsemad ja kasulikumad, on Nokia teinud App Sociali nimelise keskkonna. Siit saab kaevata, millised on kasutajate hinnangul parimad, millised tõusvad tähed, tabelitipud. Tippude tipp on (pole just raske ära arvata) Facebooki äpp, järgnevad WhatsApp ja Instagram. Tõusvateks tähtedeks on aga Ringtone, Nokia Video Upload, Panagraph ja Nutikas pilt.
Nokia Panorama tegutseb. Pilt Prangli rannast.