LG G Flex - painduv ekraan, painduv aku, jäik hind | AM.ee

LG G Flex - painduv ekraan, painduv aku, jäik hind

Nüüd siis lõpuks on see käes - juba eelmise sajandi lõpul messidel näidatud painduv elektroonika on meie kõigi kätte jõudmas, kui raatsime endale suure, kuuetollise kumera (või nõgusa, kumbalt poolt vaadata) telefoni osta. LG G Flexi puhul nähti topelt- või mitmekordselt vaeva, et kõik detailid oleks painduvad, sest selle telefoni võib kahju kartmata ka sirgeks istuda.

Tõesti. LG G Flexi laual painutades läheb see üsna sirgeks, küll veidi kurjakuulutava naginaga. Aga tagasi kumeraks tõmbudes on kõik endine: ekraan, mis on 30 cm kauguselt vaadatav nagu IMAX ehk kergelt kaardus, sellelt ekraanilt ei sega ka päikesepeegeldused, sest ekraan on kumer ja muidugi telefoni tagakaas - need pikad polümeerid! need aitavad paari minutiga väiksemad kriimustused taas sirgeks tõmmata.

LG G Flex saabus AM-ile testimiseks siis, kui oli juba nädalaid ringi kolistanud erinevate testijate käes ja muidugi oli seda ka üritatud testi käigus kriipida, kuid tagakaas oli endiselt ühtlaselt sile. Mida soojem, seda kiiremini iseparanevalt pinnalt kriimud kaovad. Siiski ei soovitata sõprade ees uhkustades terava noaga telefonile kallale minna - väga sügavad vaod kaovad nii aeglaselt, et keegi ei viitsi seda ära oodata.

Kumer telefon on kriimustuskindla katte jaoks aga lausa loodud oma kuju poolest, sest kui see kuhugi asetada, siis kumerused saavad alati mõjutusi ja muidu oleks kriimustused kerged tekkima. Samas, peab ütlema, pole nii kriimustuskindlad ekraanipoolsed ääred, kus oli juba täkkeid kohati märgata.

LG pidi ületama veel ühe takistuse kumeruste teel - kuna puutetundlikku ekraanikatet ei osata veel iseparanevast materjalist teha, tuli sellele peale saada kriimustustekindel Gorilla Glass. Nii tellitigi maailma esimene kumer Gorilla Glass.

Kuid aku? Kuhu see panna? Banaanikujulisest kestast jääksid aku otsad välja turritama ja lame plaadikujuline energiaallikas murduks ära, kui see kõverasse telefoni suruda. Siingi tuli esimest korda rakendada uut tehnoloogiat ja teha pehme, kaardus aku.

Kumer telefon? Iseenesest tundus, et mitte keegi ei vaja seda, sest kunagi ei tekkinud küsimust, et kas telefon ei võiks kumer olla. Võib-olla ainult siis tekkis, kui keegi mõne väga suure telefoni, näiteks Galaxy Note´i pükste tagataskusse tahtis panna. Siis tõesti oleks olnud kumer hea.

Aga nüüd järgi katsudes tundub, et kumer on huvitav. Kas just hädavajalik, aga nii suure ekraani puhul kuidagi käepärane. Ja kumerat ekraani õigelt kauguselt vaadates tekitab selle kumerus justnagu laiformaatkino efekti.

Kuid LG G Flex on lisaks kumerusele ja sellega kaasaskäivatele uuendustele (kuid meenutagem, et juba vanal ajal olid mobiilid ja isegi lauatelefonid kõverad) omapärane veel ühe asja poolest, mis on juba toonud ka esimesed disainiauhinnad. Nimelt puuduvad külgedel igasugused nupud. Need asuvad telefoni all. Kohe kaamera kõrval on sisselülituse nupp, selle äärtes helivaljuse nupud. Need on igas asendis alati lihtsalt ülesleitavad. Pole küsimust, et kumbas servas need nüüd on ja kas üleval või allpool. Kuuetollisel telefonil on taga keskel asuvad nupud ka alati sõrmeulatuses.

Kiiruse osas pole ka midagi ette heita. LG G Flex on kiire. Võimas Qualcommi Snapdragon 2,26 GHz neljatuumaline protsessor käivitab igasuguseid mänge ja jooksutab graafilisi rakendusi. 13-megapiksline kaamera teeb mõistliku kvaliteediga pilte, mobiilne Internet (4G) on kiire ning LG kohandatud Androidi välimus mitte ülearu kirev.

Kuna kumeral telefonil on allküljel ka infrapunaliides, saab seda kasutada kõigi koduste seadmete juhtpuldina. Kui tavaliselt on juhtpult mõne eraldi äppi all, siis LG-l on tehtud selle jaoks kiirvalik ülalt alla libistatavas rippmenüüs: sinna saab oma seadmed kõik ära mahutada lihtsustatud nupustikuga ja näiteks sisse või välja võib lülitada kõik korraga: heliseadme, digiboksi, teleka.

Ekraan on eraldusvõimelt kuuetollise kohta üsna keskpärane: 720 x 1280 pikslit, samas pole ka midagi hullu. HTC One Max ja Samsung Galaxy Note 3 on paremad. Suure ekraani jaoks on mugav ühekäemenüü - helistamiseks tehakse näiteks klaviatuur väiksemaks kas paremasse nurka (paremakäelistele) või vasakusse nurka (vasakukäelistele) jne. Nii saab vaid pöidlaga ja ühe käega hakkama.

Mälukaarti lisada ei saa, kuid sisse ehitatud on 32 GB välkmälu, millest umbes 8 GB haarab endale Android oma asjadega.

Tundub, et pehme aku oma kumerustega kestab paremini - vähemalt on LG-l õnnestunud teha 3500 mAh aku, mis mõnikord isegi teise päeva vastu peab ilma laadimata.

Nüüd aga hinnast ka. 699 eurot on lihtsalt selle eest, et telefon on kumer, natuke liiga palju. Saan aru, et siin on terve virn uusi tehnoloogiaid, mille esimesena kasutuselevõtt on kallis, aga kasutaja jaoks pole siiski nii palju olulist lisandvärtust, et seda telefoni selle pärast kohe osta. Jah, see on megakiire telefon, mõnes mõttes ka stiilne, aga muidu sisu poolest üsna tavaline. Kui on aga vaja põse ja tagumiku järgi kaarduvat telefoni (vastavalt siis helistamisel kõrva ääres hoidmiseks või pükste tagataskus kandmiseks), siis eks see ergonoomiline muidugi ole.

 

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon LG G FLEX (D955)

Hind: 699 eurot (Elisa)
OS:  Android 4.2.2 (Jelly Bean)
SIM-kaardi tüüp: Micro SIM
Ekraani resolutsioon (px):  6,0", 720x1280, kumer P-OLED HD, TFT
Protsessori kiirus: 2,26 GHz
Sisemälu: kuni 32 GB, mälukaart puudub
Operatiivmälu: 2 GB
Võrgud: 2G, 3G, 3,5G, 4G, WiFi
Bluetooth: v4.0, A2DP
GPS: a-GPS, GLONASS
Eesmine kaamera:  2 MP
Tagumine kaamera: 13 MP, HD video 1080p@60fps
Kaal: 177 g
Mõõdud: 160,5x81,6x7,9/8,7 mm

PLUSSID
kumer
kriimustusi mittekartev
hea aku
võimas protsessor

MIINUSED
liiga kallis
mittemidagiütlev sisu
kumerus ei paku mingit lisaväärtust funktsioonide osas

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.