On juba kolmas päev selle telefoniga, aga kka ei ole aru saanud, miks LG oma opsüsteemi tegi, kui see tunduvalt vähem igasuguseid asju toetab ja on aeglasevõitu ikkagi. Käisime muuhulgas ka ka väljas pildistamas ja helistamine õnnestus samuti.
Kontakte otsida saab otsingus tähti sisestades. Teine variant on kerida nimekirja. Kuid 500-nimelist nimekirja viibetega ekraanil kerida on tüütu. Servason küll üks lapats, mis peaks kiiremini kerima nimekirja, aga kui kiirelt ja kuhu temaga välja jõuab, see nõuab ilmselt tunnetuse treenimist. Kohe see kiirkerimine ei õnnestu. Otsing võiks ka lihtsamalt töötada, nt esitähtede järgi. Ja kuigi Outlookist salvestatakse kontakti juurde ka firmanimi, ei saa firmanime järgi otsida.
Kas LG telefonis ei saagi kontakti redigeerida? Oleks küll uskumatu, aga ei leidnud sellist kohta. Vaid arvutis oleva Contact Manageriga saab kontaktil kõike muuta, aga sellest on nagu vähevõitu. Kasutusjuhendis ka polnud selle kohta midagi. Kas tõesti ainult arvutis?
WiFi on nüüd ka proovitud – seadistada pole seal eriti midagi peale parooli. Polegi vaja - avalikes ja ka kontori WiFi levialades sai igale poole kiirelt sisse ja polnud probleemi.
Brauser pole eriti kasutamiskõlblik – näitab veebi veidi segipööratult, kuna pildisuuruseid üritab säilitada originaalmõõtmetes, aga veebikujunduse veerge samal ajal tahab kokku suruda ekraanile. Nii teeb ta mõned pildid laiemaks kui veerud. Linkidele on üsna raske pihta saada, kahe sõrmega (multitouch, sõrmi laial vedades nagu iPhone´il) suurendades reageerib aeglaselt, lehekülgi laadib pidevalt uuesti, kui nihutada veebilehte ekraanil ja jääb siis arutult kaua mõttesse. MMS videostriimi ei mängi, vaid avab MMS-i kirjutamise akna hoopis. Teoreetiliselt saab laadida Opera Java-versiooni, aga seda pole veel proovinud.
Positiivseim osa kolmandal päeval oli selle telefoni muusikatugi. Pleier on tõesti hea. Dolby Stereoga mängib üsna kvaliteetselt, lihtne juhtida ja muusikat sorteerida. Järgi sai ka proovitud FM transmitter musa raadiosse saatmisel - transleerisin vabana tunduval 91 MHz kanalil ja kõla oli puhas statsionaarse raadio antennist telefoni kuni paarikümne cm kaugusel hoides. Kuidas automaki läheduses töötab, seda veel ei tea. Vahemaa tundub väike olevat, aga äkki igasugused reeglid ei luba raadiosagedusala suurema võimsusega reostada.
Pildistamine on lihtne ja hea ekraani pealt saab ka pilte väga hästi vaadata. Paraku on objektiiv nagu telefonidel ikka ja keskmist seebikarpi see viiemegapiksline kaamera ei ületa. Test päikselises õues näitas, et peale väikest Photoshopikorrektuuri pole maastikufotodel väga vigagi.
Siin üks pilt vastu valgust. Töötlemata (suurust vähendatud).
Üsna võimekas on ka sisseehitatud välk. Portreesid teeb ja valgustab ka mitme meetri kaugusele, pisikese välgu võimsus kaugemale küll ei ulatu, kuid on võimsam kui esimesed väljailmunud lahjad LED-lambid välgu aseainena.
Nüüd aga helistamisest - põhimõtteliselt saab see keeruline nutitelefon helistamisega üsna hästi hakkama, nii et ei vasta tõele väide, et keerulisel mobiilil unustatakse põhiomadus ära. Heli on kvaliteetne, telefon teeb väga valju häält kui vaja, helistaja nimi ekraanil on suurelt ja helistaja pilt vastavalt nii suurelt, kui pikslites telefoni on salvestatud. Kõlarist saab kõnet ka kuulata (nt käed-vabana autos või koosolekul, kus vaja kõigil laua taga kuulata telefonis rääkijat), helin on vali ja suunatav ka arvutikõlaritesse üle Bluetoothi. Või autoraadiosse üle FM transmitteri. Kõneajaloos näidatakse peale kõnede ka sõnumiajalugu.
Varsti proovime ka videot, internetiühendust modemiga ja kontoriprogramme...
KAIDO EINAMA