HTC Desire 500 - keskmine telefon keskmisele nutikasutajale | AM.ee

HTC Desire 500 - keskmine telefon keskmisele nutikasutajale

HTC tundub revolutsiooni asemel eelistavat vaikset evolutsiooni - keskklassi telefon keskklassi hinnaga pole miskit peadpööritavat uuendust kaasa toonud, tegemist on lihtsalt keskmise hea telefoniga. Neljatuumaline protsessor aga viib jõudluse poolest Desire 500 tippude sekka.

Selles mõttes on Desire 500 hea vanakooli telefon, et tagakaas käib ära, selle all on vahetatav aku ja SIM-kaardi pesa ja mälukaardipesa. Kinniste kestadega telefonidega võrreldes ei tundu väljast telefoni konstruktsioon üldsegi kehvem, sest ilma instruktsioonita ei oskagi kuskile küünesid taha ajada, et kaant eemaldada. Tagakaane saab aga ära imekombel küüsi taha ajamata. Tuleb sõrmedega haarata telefoni alumisest servast ja siis suruda tagakülje keskele, nagu tahaks telefoni pooleks painutada. Ja kaas hüppabki lahti. Tagakaas on kogu telefoni tagaosa, külgi ja servast isegi ekraani äärt esiküljel sisaldav kõik-ühes korpus.

Tagakaane külge jäävad ka helivaljuse nupud ja sisse-välja lülitamise nupp. Kõik on ümar ja voolujooneline nagu mõnel vanemal Desire mudelil. Telefon on õhuke ja üsna kerge.

HTC Desire 500 tõstavad keskpärasusest esile mõned tehnilised näitajad. Nagu öeldud, saab endiselt mälukaarti (microSD) lisada, mida ummuksis kestaga uued telefonid kõik enam ei võimalda. Lisaks neljatuumaline protsessor, mis AM.ee Androidi edetabelis viis HTC Desire Quadranti testis läbi aegade neljandale kohale, jäädes napilt alla Sony Xperia Z-ile. Sony telefon oli uuema Android 4.2.2-ga varustatud, HTC miskipärast veel vanema, Android 4.1.2-ga. Samas on operaatorid kodulehele pannud juba spetsifikatsiooni Android 4.2-ga ka HTC Desire 500 puhul, seega on ehk lootust peatsele uuendusele.

Testid:

Geekbench 2: 1036 p
Quadrant: 5314 p
Linpack: 111 258 MFLOPS

Avaekraanile saab endiselt lisada HTC loodud Blinkfeedi, mis on kena graafiline uudisvoo kuvaja. Samuti on olemas enam mitte uudisena kasutatav Video Highlights, mis paneb piltidega tehtud klippidest kokku ühe uudisvideo. Mõnikord võib see olla päris lahe, mõnikord jääb natuke närviliselt hüplikuks.

Ekraan on mugavalt puutetundik ja pingutatud pole Full HD ekraaniga - ikkagi keskklassi telefon, mis peab jääma odavamaks. 4,3-tolline ekraan tundub just paras ja käe järele, ei ole liiga väike ega liiga suur. Jälle keskmine. 800 x 480 piksline ekraan aga kipub olema juba natuke alla keskmise, kuid silma järgi ei midagi hullu ega karvast. Üsna kontrastne ja ere on ka.

HTC ImageChip aitab teha kiireid sarivõtteid ja videot-pilte korraga. Iseenesest mugav omadus, kvaliteet aga jääb ka siiski keskmiste hulka, sest kasutatud pole HTC One´i uut parandatus sensorit. Mugav fotoredaktor on telefonil kaasas kohe pildi töötlemiseks enne üleslaadimist.

Telefonil on micro-SIM ja osad mudelid on varustatud ka kahe SIM-kaardi pesaga. LTE-d ei ole. Üllatusena pole ka kompassi, vähemalt ei töötanud see ühegi kompassirakendusega. HTC ei maini kompassi oma tehnilistes näitajates samuti. GPS siiski on ja asendiandur.

Üldiselt võib HTC telefon isegi üsna populaarseks saada, arvestades selle hinda - 230 eurot Eesti Tele2-s ja ligi 260 eurot ilma operaatori soodustuseta. Masside keskmise või isegi veidi odavama telefoni jaoks on tehnilised näitajad normaalsed, tippklassi telefoni ihaldaja on nõus aga tunduvalt rohkem maksma paremate omaduste eest ja ostab näiteks HTC One´i.

TEHNILISED ANDMED
HTC Desire 500

Hind: 230 eurot (Tele2)
Operatsioonisüsteem: Android 4.1.2
Protsessor: 1,2 GHz, neljatuumaline Cortex-A5
SIM kaardi tüüp: Micro SIM
Vee- ja tolmukindel: Ei
Ooteaeg: kuni 435 tundi
Kõneaeg: kuni 12 tundi
Ekraan: 4,3 tolli, 480 x 800 pikslit, WVGA
Telefoni mälu: 4 GB
Mälukaart: kuni 64 GB, microSD pesa
Töösagedus: 3,5G 900/2100 MHz, GSM 900/1800/1900 MHz
Andmeside: HSDPA kuni 7.2 Mbit/s, Bluetooth 4.0, WiFi b/g/n, DLNA
Eesmine kaamera: 1.6 Mpix
Tagumine kaamera: 8 Mpix
Videosalvestus: 720p, 30fps

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.