Alles see oli, kui töövahendiks sai muretsetud uus, mitteusaldatava rullikuga Trusti hiir. Nüüd peab jälle uue osundusvahendi hankima, sest rulliku hüplemine hakkas vaikselt (või juba valjult) närvidele käima. Teine, samuti Trusti hiir koodnimetusega 17088 (mis tegelikult on Maxtracki juhtmevaba klaviatuuri ja hiire komplektist) oli muidu täitsa hea, aga Windows 8-ga vaevas seda hiirt üks probleem: iga kord, kui arvuti sisse lülitada, tuleb hiire USB-adapter korra USB-st välja kiskuda ja jälle sisse panna, muidu hiir tööle ei hakka. Tüütu.
Vanemad Logitechi darkfieldid jm kallima hinnaga hiired on samuti peale kolme-neljaaastast töötamist hakanud vigurdama. Näiteks ei tööta korralikult Logitechi hiire nupp, mis kuskilt mõnda faili või teksti tirima hakates laseb selle kõige ebasobivamal hetkel lahti täiesti vales kohas. Eks hiired on juba vanad ja kulunud ka... aga uut hiirt valima minnes ütles kõigepealt poe müüja küsimusele, kas mõnda Bluetoothiga hiirt ka on (peale ülalnimetatud Trusti), et ühtegi pole. Vaid Maci hiir on Bluetoothiga. Huvitav, miks endiselt neid BT-ga hiiri nii harva saada on?
Kuna Logitechi uued ja vingemad mudelid tundusid kõik nii kallid, Trusti hiirtega oli aga just kogemus kehvapoolne, siis seekord sai proovitud kolmandat tootjat - Canyonit. Kunagi suures arvutihiirte testis oli Canyon saanud üsna head tulemused, hind oli ka soodne (alla 20 euro), seega - äkki tasubki usaldada?
Nimepanekul on Canyonis ikka tööl tõelised insenerid. Tavainimene ju ei paneks oma tootele nimeks CNL-MBMSOW02. Aga nimi ei riku meest, rääkimata hiirest. Tehniliste spetsifikatsioonide keeles rääkides on see hiir muudetava tundlikkusega 1000 / 1200 / 1600 DPI optilise sensoriga, tavalise 2,4 GHz raadioühendusega läbi USB-adapteri, kuue nupu ja kerimisrullikuga. Toiteks on kaks AA tüüpi patareid.
Patareide osas võib kuuldavale lasta väikese nurina - nimelt on patareide tasku hiire all natuke suurem kui AA patareid ise ja seega võivad need hakata hiire sees logisema, kui korralikult ära ei säti. Mine tea, võib-olla hakkavad ka siis logisema, kui patareisid kinni hoidvad otsavedrud väsima hakkavad. Teine asi, millega natuke võiks rahulolematu olla, on rullik, millel on vaid hammasratta-tüüpi nõksudega kerimine, mitte sujuv kerimine, nagu mõnedel. Aga see on väike asi.
Kiita tuleb hiire stiilset välimust. See on tulnuklikult ühtlaselt sügavmust ja matt. Käeosad on veel kummised ja krobelised - väga hästi istub käes. Mugavam oleks olnud muidugi suurem hiir, aga süleriga kaasatassimiseks on just selline pisike ja kerge hiir hea. Mängimiseks nii mugav ehk pole, aga muudetav DPI annab lootust ka mõnikord mängida midagi paremini.
Hiir on väga tundlik, aga nagu öeldud, seda saab nupuvajutusega muuta. Rullik reageerib mõõdukalt, kuigi võiks veidi sujuvam olla, aga viimase aja katsetustest teiste hiirtega on see vaid Logitechi kallitele hiirtele alla jääv rullik. Akul lubatakse kesta 6 kuud. Eks saab näha.
(MÄRKUS: See hiir lakkas töötamast kaks kuud hiljem. Varsti tuleb siia lisa.)
TEHNILISED ANDMED
Arvutihiir Canyon CNL-MBMSOW02
Hind: 17,99 eurot (Klick)
Ühendus: traadita 2,4 GHz, USB adapteriga
Nuppe: 6, kerimisrullikuga
Eraldusvõime, ümberlülitatav: 1600 dpi, 1200dpi, 1000dpi
PLUSSID:
hea disain sülerihiire kohta
mõistlikult tundlik
MIINUSED:
rullik võiks olla ka sujuva käiguga
akupesa on akude jaoks liiga suur (võib hakata logisema)