Galaxy Note 8.0 - tahvel, mis helistab | AM.ee

Galaxy Note 8.0 - tahvel, mis helistab

Samsungi Note-seeria on muudkui suurenenud ja suurenenud. See osa, mis puudutas telefone, on nüüd Note 8.0 näol lõpuks selle osaga, mis puudutas tahvleid kokku sulanud. See ongi tahvel, mis helistab. Või telefon, mis on suur nagu tahvel.

Tahvlite vajaduse üle ikka veel vaieldakse. Suured tahvlid on mõeldud süleriasendajaks, kuid siis tulid väikesed seitsmetollised, mis olid nutitelefoni asendajaks veebisurfil või mängimisel (või lisaklaviatuuriga ka hädisel kontoritööl).

Neile, kellele seitsmetolline ekraan tundus väikseks jäävat, on kaheksatolline ilmselt juba üsna paras. Neile aga, kelle kämmal täpselt seitsmetollise Nexus 7 ümber veel haaras, on kaheksatolline natuke liiga lai - ühe käega hoides ei hoia enam mugavalt kinni.

Kuid sellel Samsungi tahvlil on nende ühe käega hoidjate jaoks üks hea omadus - tahvel on üliõhuke ja ka üsna kerge, nii et mingi aeg on see käes hoides mugav küll. Ja aku kestab ametlikult üle 14 tunni - peaks olema igas olukorras muretu, et kas ikka peab õhtuni vastu või mitte. Tavaliselt ikka peab, kui just terve päeva autonavina ei kasuta. Ja kui kasutad tavalise tahvlina internetis surfamiseks ja natuke ka meediatarbimiseks, siis peab lausa mitu päeva vastu. Harva juhtub, et seadme aku peab isegi kauem vastu, kui tootja lubab.

Enne, kui sisu kallale läheme, vaatame üle mõned tehnilised andmed. 8-tollise ekraani punktihulk on üsna korralik: 1280x800 punkti. See on HD-st veidi suurem ja Full-HDni ei küüni. Nõudlikumad nuriseksid, et miks Full-HD pole. Samas - mõelgem nüüd kõigi nende ultrabookide peale, mis on isegi 15-tollise ekraaniga, aga 1366x768 pikslise eraldusvõimega. Tahvlil on punkte peaaegu sama palju, aga tihedamalt.

Testid:

  • Quadrant 6966 p
  • Linpack 205,411 MFLOPS
  • Geekbench 2 2142 p
  • Sunspider 1207,5 ms

Vaata võrdlust teiste tahvlitega.

Seadetest leiab kummalise liugurnupu - ekraani optimeerimise seade lugemise jaoks. See teeb ekraaniga midagi, et oleks mugavam lugeda. Kui äpp toetab, siis ekraan on iseäranis kontrastne ja selge. E-raamatute jaoks on see hea omadus. Kuulu järgi suurendab see omadus teksti kontrastsust.

Neljatuumaline protsessor ja 2 GB operatiivmälu teevad tahvlist üsna kiire seadme. Eriti arvestades seda, et Samsungil on kombeks kasutada mitme äppi jooksutamist ühel ekraanil korraga (kõrvaloleval pildil). Siis ongi võhma rohkem vaja.

Heli pole tahvlil suurem asi, kaamera on samuti tavaline viiemegapiksline ja pildistamise jaoks pole just kaheksamegapikslist tahvlit põhjust muretseda. Ehkki näiteks viimasel muuseumiööl oli märgata küll nii Galaxy Note 10.1-ga kui iPadiga kunstimuuseumis pildistajaid. Vähemalt tahvliekraanilt vaadates tunduvad pildid ilusad ja selged, enne kui neid mõnelt suuremalt ekraanilt vaadata. Uus põlvkond aga võibki leppida vaid sellega, et pilte näidatakse mõnelt mobiilselt seadmelt, mitte suurelt ekraanilt või - oh seda vanamoelisust - paberile väljatrükituna.

Note 8.0-l on kaasas puutepliiats. Alates sellest ajast, kui esimesed Windows CE-ga tahvlilaadsed tooted müügile tulid, on pliiatsid kõvasti edasi arenenud. Võiks öelda, et jõudnud peaaegu digilaua tasemele. Kannatab joonistada ja kirjutada, käekirjast saadakse üsna normaalselt aru ja pliiats on nii puute- kui survetundlik.

Rakendusi armastab Samsung ohtralt kaasa panna ja neid Google´i sarnastest rakendustest ettepoole tõsta. See on kohati tüütu, aga samas mõni kaasapandutest on päris asjalik.

Võtame näiteks Smart Remote´i. Nimelt sisaldab Note 8.0 ka infrapunasilma, millega kodutehnikat juhtida (aga miks mitte ka tööl konditsioneeri või projektorit). Tahvlisse võib kokku koguda põhimõtteliselt kõigi koduseadmete puldifunktsioonid ja neid tahvlist juhtida. Kui seadet ei ole nimekirjas, saadetakse rakenduse loojale kiri toote nimega ja varsti peaks saabuma e-postile vastus, mismoodi oma seade ikkagi tööle saada. Paraku nädala jooksul, mil seda tahvlit sai testida, mingit vastust tootjalt puuduva seadme kohta ei tulnud. Olemasolevad seadmed aga töötasid puldist korralikult, kuigi tahvli infrapunasilma tegevusraadius on tavalisest telekapuldist natuke kehvem.

Samsung oleks võinud teha ekraanile väiksemad ääred - oleks parem olnud seda ühe käega haarata. Nii mõnigi arvustus on kurtnud tahvli plastist olekut - jah, libedus on ehk tõesti probleem sellel läikival korpusel, samas polnud see korpus pehme, painduv ja nagisev, vaid üsna jäik. Nexus 7 kergelt kummise kattega ei kannata siiski võrrelda, Nexus on käesõbralikum. Ja iPad metalsem, mis jätab vähemalt mulje, et iPad on tugevam. 

Samsung Galaxy Note 8.0 on järjekordne uue tootegrupi looja - kaheksatolline moblatahvel või tahveltelefon. Nagu neid erinevaid tootegruppe veel vähe oleks - aga pole välistatud, et mõnedele just see segment oli seni puudu. Head tahvliga helistamist siis.

 

TEHNILISED ANDMED
Tahvelarvuti-telefon Samsung Galaxy Note 8.0

Hind: 478,40 eurot (MarkIT)
GSM võrgud: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, 3G HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz, 4G LTE
SIM: Micro-SIM
Ekraan: 800x1280 pikslit, 8-tolline, multipuutetundlik
Mälukaardipesa: microSD, kuni 64 GB
Sisemine mälu: 16/32 GB, 2 GB RAM
Andmeside: 21 Mbps; HSUPA 5.76 Mbps
WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA
Bluetooth: v4.0 koos A2DP-ga
Infrared: jah
USB: microUSB v2.0 (MHL), USB Host
Kaamera: 5 MP, 2592х1944 p, video 720p@30fps; teine kaamera 1.3 MP
Operatsioonisüsteem: Android 4.1.2 (Jelly Bean)
Protsessor: Quad-core 1.6 GHz Cortex-A9
GPS: jah, A-GPS ja GLONASS
Aku: 4600 mAh
Mõõtmed: 210.8 x 135.9 x 8 mm
Kaal: 338 g

PLUSSID
kiire
hea aku
hea ekraan lugemiseks

MIINUSED
palju lisatarkvara, mida pole vaja
hind on kallivõitu

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.