Peale väikest ringreisi Lätis võib öelda, kuidas Nokia reisitelefonina tundub. Aku peab välismaal ilma 3G-ta isegi peaaegu kaks päeva vastu, kui eriti kõnesid ei tee ja tasuta Nokia Drive on hea abimees kohale juhatamisel.
Reisile minnes tuleb sihtkoha kaart enne kodus ära tõmmata, sest Nokia Drive laseb kaarti tõmmata vaid üle WiFi. Ja kui ei viitsi lõpuni oodata kaardi allalaadimist ekraanil, siis tuleb järgmine kord otsast alustada.
Sihtkoha otsing toimub vabatekstina, mingeid huvipunktide nimekirju liigi järgi ei pakuta. Ka pole allalaetud kaardil ilma netiühenduseta palju huvipunkte pakkuda (Läti näitel). Asulanimed siiski on olemas ja väheses koguses ka looduslikke objekte nime järgi.
Offline´is ehk internetiühenduseta saab edukalt kogu riigi piires navigeerida, mis on rakenduse suur pluss. Pole vaja kallist netiühendust tarbida. Kuna aga sihtkohti on ilma netiühenduseta andmebaasis vähevõitu, siis võiks olla võimalus ka kaardile osutades või koordinaate sisestades kohale juhtida - seda aga pole. Samuti ei saa kaarti seada põhjasuunda üleval näitama, kogu aeg näidatakse kaarti selles suunas, mispidi liigutakse. Paigal seistes tekitab see mõnikord ebamugavaid olukordi, kus kaart hüpleb erinevates suundades.
M-internetti välismaal kasutades saab seadetest roamingu andmeside välja lülitada. Kui siiski on tarvis netti kasutada megabaidi hinnaga, siis tuleks maksimaalne ühenduskiirus EDGE´i peale seada, sest 3,5G-ga võib rahakott liiga kiirelt tühjeneda (üle 59 euro siiski eurodirektiiv ei luba operaatoril vaikimisi kasseerida).
Mobiililaadimiseks pistikutest eemal sobib spetsiaalselt Nokia Lumia jaoks loodud päikesepaneeliga varuaku. Kõik päikeselaadijad paraku ei sobi - mobiiliakuga ligikaudu sama mahutavusega 1530 mAh akuga päikesepaneel ei suutnud Lumiat üldse laadida, teine katsetatud eksemplar - 2600 mAh akuga, 0,7W päikesepaneeli ja 800 mA väljundvooluga laadija aga imes end päeva jooksul päikesest energiat täis ning pumpas Nokia akusse 72 protsenti energiat tagasi. Oleks ehk rohkemgi saanud, aga katse ajal tuli siis telefon juba kasutusele võtta.
Ilmarakendustest on välismaal kõige asjalikum Gismeteo pikkade prognooside ja tunniennustustega. On olemas ka kodumaine Ilm, aga see näitab vaid hetkeilma ja hoiatusi, seega suurt kasu sellest reisil pole. Lisaks Gismeteole võib leida kirevaid ilmateateid (The Weather Channel, Accuweather, Weather View), kuid kõigil on igaühel oma väikesed kiiksud.
Reisil sai mitu korda kasutatud ka kompassi - on ilusaid eraldi kompassirakendusi, aga üks mugavamaid, kus kõik vajalikud matkaomadused ühes, on Jack of Tools, mis koondab endas kompassi, loodi, asukohamääraja, kõrgus- ja kiirusnäidu jne.
Veel kasulikke reisirakendusi Windows Phone 7-le:
- Tripadvisor - kasutajate hinnatud majutus- ja muud turistikohad soovitustega
- Sõnastikud - inglise-eesti-vene-inglise sõnaraamat
- Tripit - hea lennuplaneerija, lisab reisiplaanidesse majutuse, transpordi, kaardid, kohaliku ilmateate jne
- TrackMe - teekonnasalvestaja, üle kolinud samanimelise rakendusena Windows Mobile´ist
- xMaps - kaardirakendus, kuhu saab laadida oma kaardi