Windows Phone 7 ilusatest rakendustest oli juba juttu, nüüd on nädalapäevad hiljem neid veelgi lisandunud - mõned uued on sellised, mille puudumine andis Androidile selge eelise. Näiteks Street View, mis üleöö Eestis vajalikuks osutus. Või Google Docs, kui pilvedokumendid just selles pilves asuvad. Aga võrreldes eelmise rakenduste ülevaatega on muudki huvitavat telefoni mällu lisandunud.
Alustame aga Bingi otsingust, mis Windowsi-telefonides on kõva arengu edasi teinud. Pigem on see nagu Google Goggles. Otsingu saab kätte ülilihtsalt - Nokia Lumia 800-l (aga ka teistel Windowsi-telefonidel) on paremal otsinupp, mis Bingi avab.
Lisaks tavalisele tekstiotsingule on olemas muusikaotsing. Nagu Soundhound arvab see ära raadiost või mujalt kõlava muusikapala, aga on juba platvormi integreeritud ja välismaa lugusid hindas üsna täpselt. Pildiotsing sarnaneb Google Gogglesiga, sest otsib kaamera ette jääva pildi järgi. See aitab hakkama saada ilma MS tagi-, vöötkoodi- ja QR-skännerita, sest nende koodid tuntakse kaamerapildilt kohe ära ja antakse link otsingutolemustele või sisule (visiitkaardi puhul läheb QR koodis olev info telefoni või Google´i kontaktidesse, kuidas aga kasutaja tahab).
Lisaks tunneb pildiotsing ka ära kaamera ette jäänud DVD- ja CD-plaadid. Eesti plaate tavaliselt ei tunne. Kui aga ühtki objekti ei tuvastatud, antakse võimalus OCR-iks ehk pildilt teksti tuvastamiseks. OCR-itud teksti võib lasta tõlkida ka mõnesse teise keelde. Tubases valguses Postimehe paberil artiklit skännides tuli näiteks selline tulemus:
Pärnakakäes plahvatas telefon
Pårnu Vee juharuse esirnees Garri Suuk tah- tis eeltnise laup¿eva öhtuq Sisse Kilitada mo. biiltelefoni åratuse kuid avastas et terna No- kia ES2 oli vålja tiilitunud. ja Sisse Iiilitada se- da enam ei önnestu .Hoidsin telefoni k.ies. numbrilaud enda poole kui korraga kåis pauk øaku lendas prandale,. kirieldas Sauk. .Aku sisises sellesr ruli paksu suitsu ja kor- raks lahvatas ka leek Umbes poolteist tundi enne iuhtunut oli mees mobiiliga korra helistanud samal Påeval ta akut laadinud polnud. Kui EestiS pole No- kia esinduse kinnitusel selle telefoniga prob. lair leerne Olnud. siis vålisrnaistes foorumites on telefoni iiiekuurnenemise Clie kurðetud killi lht . Porkunijärve veetase töusis iiIikörgeks . hatikud elanikud ei et Pt.' ves oleks kunagi nii paliu veer vu kev»deL Ala arvan et veetme line titles kohalik elanik Ain nul oli see kõ,ige aorilli k.
Kolmas võimalus Bingiga opereerida on häälkäsklused. Siri funktsionaalsuseni see ei küüni, kuid käed-vabalt otsida aitab.
Windows Phone 7 rakendus Street View on kaugelt lahjem, kui näiteks Androidi klient, kuid aitab siiski Street View vaateid kaardil osutades vaadata. Rakendus suurendab kaarti, näitab sinu asukohta ja pikemalt näppu kaardil huvipakkuvas kohas hoides avatakse Street View vaade. Seda saab kerida vasakule-paremale ja üles-alla pildi kõrval oleva kerimisribaga. See on ka peaagu kogu funktsionaalsus. Aga parem siiski kui mitte midagi.
Inglise-eesti-vene-inglise sõnaraamat annab põhjalikud tekstivasted, kuid on välimuselt kole nagu öö, mis Windows Phone´i rakenduste juures on suhteliselt haruldane. Aga mida sõnastikult ikka tahta - peaasi, et tõlgib. Ja sõnu tõlgib paremini, kui Google.
Ülimalt lihtne poeskäigu-rakendus: koosta nimekiri, mine poodi ja märgi ostukorvi tõstetud asjad ära.
Täisväärtuslik Google Docs see muidugi pole, aga aitab oma GDocsi dokumente telefonis vaadata. Muuta ei saa, aga saab faile telefoni alla laadida.
Kuna Windows Phone´is puudub (veel?) nn smart dialer, siis see rakendus lisab selle. vali kontakte T9 tekstisisestusega numbriklaviatuuril selle asemel, et pikas kontaktide nimekirjas kerida. Toetab ka Euroopa erilisemaid tähti.
Windows Phone 7-le on kompassirakendusi hulgi, aga see tundus kõige ilusam ja kiirem. Kompassirakendusega tuleb välja ka üks Windows platvormi aukohamääramise puudus: kui GPS-signaali pole, siis erinevalt Androidist määratakse asukoht üsna huupi, vähemalt Tallinnas. Nii võib end leida kilomeetreid eemal tegelikust asukohast.
Compass näitab ära asukoha kaardil ja suuna kaardil, mis suunas parasjagu telefon on asetatud. Valida saab, kas pöörleb kompassi nõel või kogu sihverplaat, kas kaart pöörab vastavalt kasutaja pööramisele või on põhjasuund alati üleval.
Tihti pole kalendrist ega tegude nimekirjast kasu. paljud asjad meie elus on stiilis "kui sinnakanti satud, siis tee see asi / käi seal ka ära". Selleks on Windows Phone´ile hea rakendus GeoRemnider, mis tuletabki sulle meelde parajasti siis, kui oled jõudnud mingi geograafilise punkti lähedusse.
Selle loo valmimise ajal pandi üles ka veel üks Eesti rakendus - ERR.