Veebruarist Elioni juhiks saanud Arti Ots on varem tegelenud turunduse ja äriga. Uurime, mismoodi arvutimaailm teda tabas ja millised olid esimesed kokkupuuted IT-ga.
Esimene kokkupuude arvutiga?
See oli 83-ndal, isa töö juures TPI raadiotehnika kateedris. Mäletan, et mängisin Apple II arvutiga mängu „Sabotage“, mille sisuks oli langevarjurite allatulistamine.
Esimene oma arvuti ja oma mobiiltelefon?
Esimene arvuti oli mustvalge ekraaniga ja ilma kõvakettata Laser XT ja aasta oli siis 1992. Esimese telefoni sain 1995. aastal ja see oli Maxon, mis töötas NMT-võrgus.
Esimene kokkupuude internetiga?
1993. aasta alguses oli meil kodus dial-up internet (2400 bit/s), mis oli ühendatud TTÜ võrguga. Tänapäevastest internetist oli see siiski kaugel. Ainuke, mis seal teha sai, oli meili saata ja WWW eelkäias Gopheris surfata.
Milline on praegune tehniline varustatus?
Sülearvutina on hetkel kasutusel Lenovo ThinkPad X220, telefoniks on Sony Ericsson Xperia X10. Igapäevaselt kasutan päris palju Kindle’it.
Kõige halvem IT-ga seotud kogemus?
Lähiminevikus tekitas pisut meelehärmi rahvaloenduse süsteem, millest arusaamine ja kasutamine oli esialgu keeruline. Suuremaid probleeme aga pole olnud, seni on IT olnud abiks ja eeliseks.
Millise teenuse või netileheküljeta ei saa hakkama?
Tõenäoliselt on see Amazon.com, mille abil täiendan pidevalt oma lugemisvarusid (mida ilmselt kunagi ei jõua läbi lugeda).
Milliseid sotsiaalvõrgustikke kasutate ja miks?
Facebooki ja LinkedIni. Aktiivseks kasutajaks ma end aga ei pea.
Kui suur osa päevast kulub arvuti taga istumisele?
Suurema osa päevast veedan kolleegidega ja sõpradega suheldes või koosolekutel. Arvuti taga istumiseks kulub vast paar-kolm tundi, mitte rohkem.
Ausalt – kas olete olnud kunagi tarkvarapiraat?
Kindlasti on seda ette tulnud. Tänaseks on see vajadus kadunud, sest minu jaoks olulist saab tarbida legaalsete vahendite abil ja hinnastamine on mõistlik.