Nokia Lumia 800 aastane test | AM.ee

Nokia Lumia 800 aastane test

2009. aastal alustas Arvutimaailmas rubriik "aastane test", kus võtsime käsile ülimalt vastupidava ja tolle aja kohta mõnede poolt "iPhone´i killeriks" nimetatud nutitelefoni LG Arena. 2010. aastal algas teine aastane test ühe viimaste seas ilmunud Windows Mobile´iga nutitelefoniga HTC HD2, mis praegu, muide, jookseb edukalt ka Androidi ja Windows Phone 7ga. Tänasest aga algab uus, kolmas aastane eksperiment. Üle pika aja testime pikemalt Nokiat. Kas soomlaste edulugu on aasta pärast tuhast tõusnud või mitte? Kas Microsofti teine üritamine mobiiliplatvormiga on uus edulugu või järjekordne nurgas vindumine?

Kõigepealt aga on Nokia Lumia 800 testimiseks minna lähimasse mobiilioperaatori esindusse. Nimelt on see Nokia telefon iPhone´ilik selle poolest, et kasutab micro-SIM-i ja kinnist korpust, kus pole aku ega mälukaardi vahetamise võimalust.

Elisa Kristiine esinduses hakitakse „augurauaga“ suur SIM kaart micro-SIMi suuruseks. Mobiil-IDga polevat micro-SIM-e olemaski, lisatakse. Sellepärast tuleb leppida jõhkra vägivallaga suure SIM-kaardi kallal. Auguraud hammustab servad ära päris äärest ääreni ümber metallklemmide, nii et Nokia kaardisahtlisse surudes äärmised klemmid tunduvad „lühistavat“ end vastu seda metallsahtlit, millega microSIM käib telefoni. Siiski midagi hullu ei juhtu.

Windows Live´i konto on jäänud eelmisest Windows Phone´iga telefoni testimisest eelmisel aastal asukohaga USA-sse, mis tagab mingigi parema valiku Marketplace´is, mida Eestisse end asetades ei pakuta. Sisse logides probleeme pole ja üllatavalt on vahepeal mitmed lisateenusedki tööle saadud. Kõige olulisem Eesti publikule on muidugi see, et mobiil-ID töötab. Copy-Paste töötab ka juba varasemast ajast, aga mitte kohe Windows Phone´i algusaegadest. Õ-tähte alguses endiselt pole, kuid hispaania klaviatuurile lülitudes see tekib korraliku lainekesena o kohal.

Võrreldes Android 4.0.3-ga HTC HD2 peal on Windows Phone 7 väga sujuv. Graafika libiseb sõrme all pilti ja menüüsid hakkimata. Kui värvilised plärakad ehk aktiivsed rakenduseikoonid tunduvad alguses robustsevõitu ja algelised, siis Windows Phone´i Metro-stiilis rakendused on väga ilusad ja hästi disainitud.

Foursquare – peaaegu et imeilus. Endomondo – ilusam kui mujal platvormidel. Ilmarakenduseks installisin Weather View, mis võtab andmed  Yr.no meteogrammist, pakkudes tunni- ja päevaennustusi. Selle aktiivne ikoon näitab avaekraanil ka hetkeilma.

Esimesed pildid saab panna automaatselt Skydrive´i saatma. Pildistamiseks on füüsiline nupp, millel on ka vahepealne fokuseerimisasend, nagu "päris" fotokal. 

 

Esialgu oli tahtmine Nokiaga ilma Zune´ita hakkama saada, aga põnevus oli suur ka multimeediat proovida ja muud moodi ju arvutist oma asju telefoni ei saa kui selle Microsofti meediarakendusega. Pealegi hoiatas telefon, et uuenduste paigaldamiseks võib ka Zune´i arvutist vaja minna. 101 MB laadis alla ja jooksis kokku:

Hiljem hakkas õnneks siiski teisel katsel tööle. Kuid Zune näis aeglane ja kohmakas ja pigem tasub see arvutis kinni hoida.

Androidist tulles võib kõik oma Google´i kontaktid ja kalendri ka üle tuua. Jah, kalendri - mitme ühe Google´i kontoga seotud kalendri ületoomise võimalust silma ei hakanud.

Esimese päeva õhtul sai telefoni aku sujuvalt tühjaks ning läks ööseks laadima. Hommikul välja minnes tuli Bluetooth pikema sõidu ajaks sisse lülitada ja ka GPS oli enamuse ajast sees - õhtul kell 8 kustus seepeale telefon nii ootamatult, et ei jõudnud hoiatadagi tühjakssaamisest. Loodetavasti oli see ajutine anomaalia.

Järgmised muljed juba varsti - Nokia Lumia aastase testi blogis, mis asub lihtsal aadressil am.ee/Nokia-Lumia-800.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.