Paar korda on Androidiblogis juba viiekaupa kodumaiste rakenduste ülevaateid ilmunud, nüüd on jälle umbes samapalju neid leiulistis juurde tekkinud, mis tundusid ärikasutajale huvitavad.
Kiirustestiks on ka Androidis vana hea Speedtest, kuid nüüd leidub sellele kodumaine alternatiiv Kiirustest, mis on ühe teise kodumaise Startupi - Linkmesi rakendusega õige pisut sarnane, kuid tavakasutaja jaoks lihtsama kasutajaliidesega.
Rakenduse kodulehel pole küll sõnagi, kes ja miks selle rakenduse tegi, kuid domeeni on endale registreerinud Elisa Eesti ja kontaktid on samuti Elisa omad, seega võib see rakendus olla kuidagi selle operaatoriga seotud. Rakendus teeb lihtsaid asukohapõhiseid mõõtmisi ja edastab tulemused serverisse, kus sada viimast kuvatakse ka Google´i kaardil.
Kasutajale jääb telefonirakenduses nimekiri tema enda mõõtmistest - üles- ja allalaadimiskiirus, kohanimi ning aeg. Ega midagi rohkemat see rakendus ei teegi. Miks eelistada seda Speedtestile? Ilmselt puhtalt patriootilistel kaalutlustel, et ikkagi Eesti enda rakendus ja ehk sünnib sellest tulemuste saatmisest ka mingit kasu võrguteenuste parandamise näol. Ning muidugi saab vaadata oma suvila või tulevase elukoha jaoks testitulemusi, kas ja millise operaatoriga andmeside testid kindlas asukohas on õnnestunud.
Selle võõrapärase nime taga peitub Eesti oma mahetoiduportaal elavtoit.com. Mobiilirakendusega saab lähimaid ökotootjaid otsida, filtreerida toiduainete järgi ja otse kaardil olevate kontaktide järgi kas lisada need oma kontaktide hulka telefonis või helistada ühe "klikiga" otse tootjale. Rakendus peegeldab elavtoit.com veebis olevat infot. Veebi saab ka mobiilis kasutada, aga ebamugavam on.
See polegi päris Eesti rakendus, sest rakenduse looja viide viib ühe Saksa inimese kodulehele. Aga mis siis - puudutab Eestit ikka. Tasuta rakendus ei tee muud, kui kontrollib VAT numbrite kehtivust. Tasulise rakendusega saab VAT numbreid kontrollida juba kogu Euroopa Liidu piires. See pole siiski väga elulise tähtsusega rakendus, sest veidi ebamugavamalt saab sama asja ära teha ka Euroopa Liidu VIES andmebaasi veebilehelt.
Tegemist, nagu nimigi otseselt vihjab, on palgakalkulaatoriga. Kasulik nii tööandjale kui töövõtjale, kui need riiklikud protsendid pole igapäevasest kasutamisest veel pähe kulunud. Aga spetsiaalse kalkulaatoriga on vähem arvutamist ka. Seega - igapäevaselt ilmselt mittevajalik, aga vahetevahel mugav ja asjalik rakendus palgaarvutuseks, kui veebikalkulaatoreid pole mugavalt käepärast.
Kuigi kaupmehed kurdavad, et sälitusaineteta kaubad ei kipu hästi kaubaks minema (eks süüdi on ka kallis hind), on siiski e-ainete jälgijaid aina rohkem. Ja mis võiks olla poes kasulikum kui vastav rakendus mobiilis. Otsida saab nii E numbri kui nime või nimeosa järgi. Iga aine kohta on pikem kirjeldus.