Navigeerimine Windowsiga mobiilis - CoPilot Live | AM.ee

Navigeerimine Windowsiga mobiilis - CoPilot Live

Maikuu [digis] võtsime jälle autonavigaatorid ühes ja läksime tärkavasse rohelusse navigeerima. Füüsiliste, eraldi navigaatoriseadmete kõrvale olid kaasas ka Tomtom iPhone´ile ning CoPilot Windows Mobile´iga telefonidele. Need kaks ei vajanud eraldi füüsilist kesta, vaid sai laadida nagu iga teise rakenduse oma mobiili. Sellisel lahendusel on nii oma puuduseid kui eeliseid.

Näiteks eraldi autonavid on reeglina parema hääle ja suurema ekraaniga, kuid mitte alati. Samas on mobiilinavigaator n.ö kõik-ühes, eraldi seadet pole vaja ja alati on autonavi kaasas, isegi siis, kui ei plaani kuhugi reisile minna, aga ootamatult on vaja end kuhugi juhatada. Multitaskinguga Windowsi-telefon HTC HD2 võttis navigeerimise ajal ka kõnesid vastu.

Nüüd aga sellest, millest maikuu [digis] rääkisime. HTC HD2 on suure ekraaniga, nii et sobib täiesti võistlema eraldi autonavigaatoritega. Lihtne arvutus näitab, et kui osta endale mitmetuhandene mobiil ja lisaks autonavigaator, on tulemuseks hunnik tehnikat ja sama suur väljaminek, kui muidu suhteliselt kallina tunduv HD2 (maksab HTC.ee lehel 7990 krooni). Ei maksa unustada, et tuhat krooni tuleb siiski juurde käia ka CoPiloti enda eest, mille saab siis telefoni laadida. Kuna HTC HD2 on Windows Mobile´i platvormil, sai laaditud vastav Windowsi-versioon, aga see tarkvara on saadaval ka teistele platvormidele. Rakendus mahtus koos Ida-Euroopa kaardiga napilt 2 GB suurusele mälukaardile.

Kiiruse poolest on mobiil eraldi autonavidele hea võistleja, eriti kui sees on Qualcommi Snapdragoni 1 GHz kiirusega protsessor (nagu HTC Touch HD2l ongi). Paraku tuleb tõdeda, et ehkki CoPiloti tootja sõlmis eelmisel aastal Teleatlasega lepingu kvaliteetsete kaartide tarnimiseks, on Eesti osas pilt suhteliselt vana – ekraanil on raske eristada kõnniteid ja maanteid, need tunduvad olevat satelliidipildilt maha joonistatud. Maanteedel siiski juhendas CoPilot suhteliselt korralikult ja jäi keskpäraste tulemustega kuhugi autonavigaatorite keskmiste sekka. Häält teeb mobiil valjusti ja ühendada saab otsingu oma telefoni aadressiraamatuga, mis on üks mobiilinavigaatorite eelistest. Lisaks saab asukohta saata üle mobiilivõrgu sõpradele või hädaabiteenistustele, Livelinki teenusega aga võib jälgida reisiseltsiliste hetkeasukohti, mis on samuti asi, milleni tavalised autonavigaatorid veel ei küüni.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.