Viiruste pugemine arvutitesse on küll raskemaks läinud, kuid inimene ise on endiselt see nõrgim lüli ja kavalusega saab teda meelitada igasugusel saastal klikkima. Viimased moenäited puudutavad Office 2010 beetat, MSNi parooliarvajat ning Facebooki Like-nupu kaaperdajat.
Selline e-kiri kutsub kasutajaid oma kadunud MSNi parooli taastama "väga hea" vahendiga, mis muuseas arvab ära ka võõraid MSNi paroole, aga "seda ei tohi teha, kuna see on ebaseaduslik," hoiatatakse. Muidugi tahavad paljud seda kohe ka proovida ja installivad kahjurprogrammi HackMsn.exe, mis tegelikult on tagauks arvutisse ligipääsuks võõraste poolt.
Pilt: Bitdefender. Kiri, mis kutsub MSNi paroolivabalt sisenema, toob arvutisse hoopis troojalase.
Kui aga saabub postkasti kummaline ingliskeelne kiri teemaga "See Office 2010 Beta in action", siis lisandis olev Office2010.zip pole mitte uus lahe Office´i beeta, vaid jälle kurivara.
Pilt: Bitdefender. Üsna klassikaline viirusekiri.
Kolmas trend aga on juba midagi uuemat - Facebooki "Like" nupu kaaperdamine. Tehnilistesse üksikasjadesse laskumata (vaata lähemalt edasi siit) võib seda kirjeldada nii. Keegi sõber Facebookis näitab oma "Wallil", et talle meeldib mõni selline link:
"LOL This girl gets OWNED after a POLICE OFFICER reads her STATUS MESSAGE."
"This man takes a picture of himself EVERYDAY for 8 YEARS!!"
"The Prom Dress That Got This Girl Suspended From School."
"This Girl Has An Interesting Way Of Eating A Banana, Check It Out!"
Tegelikult on aga lingi taga tühi lehekülg kirjaga "Click here to Continue", millel klikkides saab tahtmatult ka oma Facebooki seinale postitada samasuguse kirjaga lingi. See on tehtud peidetud IFRAME´iga, mis petab kasutaja ära ja ei näita, et tegelikult lehel klikkides ta postitab lingi oma Facebooki seinale.
Pilt: Sophos.com/blogs