Valentinipäeva puhul pakkus tuntud lisaseadmete tootja Logitech (veebikaamerad, klaviatuurid, hiired jne) välja uue videokõnede etiketi, et aidata kaugsuhtes olevaid sõpru ja kallimaid edukalt videokõnet pidada. Reeglistik koosneb kümnest nõuandest:
1. Unustage ära, mida teile on öeldud – välimus ON siiski tähtis. Enne videokõnega liitumist kammige juuksed ja kontrollige, et riided on puhtad. Tehke vähemalt seda. Mõned veebikaamerad edastavad nii hea kvaliteediga pilti, et teie sõbrad märkavad väiksematki ketšupiplekki teie riietel.
2. Näidake ennast parimast küljest. Kontrollige, et juuksed ei ole sassis, et spinatit ei ole hammaste vahel ja – daamid! – lohakas meik ei kõlba kuhugi. Kui olukord on lootusetu, siis otsige oma veebikaamerast üles videoefektid ning muutke ennast haiks või tulnukaks selleks õhtuks!
3. Olge teadlik oma kehakeelest. Pidage meeles, et teised näevad teid. Seega ei jää märkamata silmade pööritamine või itsitamine vastuseks kõige tobedamatele märkustele.
4. Toit ei ole lubatud. Keegi ei taha vaadata, kuidas te terve hamburgeri korraga sisse ahmite. Ja sülitage suust välja näts.
5. Kasutage parimat videokõnede teenust. Kasutage tarkvara, võimaldab kiiret, tasuta ja lihtsat videokõnede pidamist üle Interneti.
6. Püüdke mitte välja näidata, et teie tähelepanu on mujal. Ärge vaadake pidevalt kella, ärge nõjatuge toolil tagasi jalgu üles tõstes ja ärge sirgeldage märkmikku. Kui muu ei aita, siis vähemalt teeselge huvi.
7. Kas sa kuuled mind nüüd? Kasutage sisseehitatud mikrofoniga veebikaamerat või peakomplekti maksimaalse mugavuse tagamiseks. Kui te seda ei tee, ei pruugi vastaspool teid kuulda.
8. Olge teadlik oma ümbrusest. Hoolitsege, et tagaplaanil ei ole tähelepanu tõmbavaid või sobimatuid esemeid nagu must pluus rippumas üle tooli seljatoe, imelik kunstiteos või suur kogus kontoritarbeid, mille töölt sisse vehkisite. Need võivad muuta teid homse veejahuti juures peetava mokalaada peakangelaseks.
9. Piirake taustamüra. Parima heli tagamiseks tuleks videokõnet pidada vaikses keskkonnas.
10. Kontrollige valgustust. Sobiva valguse tarkvara (nt RightLight) parandab pilti paljudel halbadel valgustingimustel, ent parima videokvaliteedi tagamiseks leidke hästivalgustatud ruum ja püüdke mitte istuda seljaga akna poole, kui väljas on valge.
Ent kõige tähtsam on see, et hoolimata sellest, kas tegu on tööalase kõnega või sõpradega lobisemisega – käituge videokõne ajal nii, nagu te oleksite sõbra või kolleegiga tegelikult samas ruumis. Seejärel jääge iseendaks ja teie videovestlused on alati edukad.