Foto: Hendrik Mändla, Wikimedia Commons
3. mail algas Tallinnas Hiltoni hotellis rahvusvaheline Wikimedia Hackathon, kuhu koguneb üle 230 osaleja maailma eri riikidest. Kolm päeva vältava ürituse käigus täiendatakse ja arendatakse tehnoloogiat, mis hoiab toimimas Wikimedia projekte.
Wikimedia Hackathon on igal aastal toimuv koostööle ja innovatsioonile keskenduv üritus, mis toob kokku Wikimedia tehnoloogiakogukonna. Kogu maailmast kogunevad Wikimedia kaastöölised, kellel on üks ja ühine missioon: arendada ja täiustada tarkvara, mis võimaldab Wikimedia projektide toimimist. Tegemist on suurejoonelise IT-sündmusega, kus toimub ühine progemine ja ajurünnakud murranguliste ideede leidmiseks. Luuakse uusi sidemeid inimeste vahel ja otsitakse uudseid koostöömudeleid.
Wikmedia Hackathoni on varasemalt korraldatud näiteks Jeruusalemmas (2016), Viinis (2017), Barcelonas (2018) ja Prahas (2019). Viimane häkaton toimus Ateenas ning 2024. aastal on see esmakordselt toimumas Tallinnas.
Wikimedia Eesti tegevjuht Ivo Kruusamägi sõnul ei seisne entsüklopeedia tegemine ainult tähtede ritta ladumises. “Oluline on ka tehniline taristu ja tarkvara just nagu vikiartiklite puhul on kirjutamise kõrval olulised toimetamine, piltide lisamine, ajakohastamine jms. Seda enam, et Vikipeedial on mitmeid kõrvalprojekte, mis on niisama olulised, aga palju vähem tuntud. Häkaton aitab kaasa just selle laiema struktuuri loomisel ja haldamisel.”