Printerisaurus tõmbab käima HP 3D printimise äri | AM.ee

Printerisaurus tõmbab käima HP 3D printimise äri

Kõik me mäletame beeže ja halle HP printereid, mis täitsid iga kontori koridorinurki. Vahepeal uudiste fookusest kõrvale tõmbunud HP plaanib taas värskena tehnoloogiamaailma naasta, tõmmates jõuliselt käima oma 3D printimise äri, mida aasta tagasi tutvustati. Seekord pakutakse tööstuslahendust läbi edasimüüjate, meile jõuab HP 3D printimine ilmselt läbi ALSO.

ALSO tutvustas esmaspäeval HP Multi Jet Fusion 3D printimistehnoloogiat, mis jõuab Euroopas müügile kõigi ALSO esinduste kaudu, välja arvatud Suurbritannia ja Iirimaa. 

Tegemist on pooltööstusliku lahendusega, mis asendab tavalise tootmise digitaalse tootmisega läbi 3D printimise.

HP Multi Jet Fusion tehnoloogia on pisut teistsugune, kui tavalistes 3D printerites. Kuna suured (ja kallid) seadmed on suunatud pigem äridele ja väikestele-keskmistele tootmistele, on rõhku pandud kiirusele - see on ligi 10 korda kiirem kui tavalistel 3D printeritel ja väljatrükk, lubab HP, on poole odavam. HP 3D Printing Open Platform ehk avatud platvorm tähendab, et kõik võivad sellele oma täiendusi ja rakendusi teha. Tootmisvõimsus on sajad, tuhanded või kümned tuhanded detailid. 

Tööpõhimõte on esmapilgul sarnane tavalisele printerile - HP 3D väljatrükkija katab aluse 100 mikroni paksuse termoplastiku (või mõne muu materjali) kihiga, seejärel jätkab järgmise kihiga, kuni kolmemõõtmeline detail on välja trükitud. Tööstuslikule kiirusele läheneval seadmel on muljetavaldav printimispea: 30000 düüsi pihustavad 350 miljonit tilka sekundis. Väljatrükikiirus pole pikselites sekundis, vaid voxelites. Ühe voxeli ehk plastkuubiku küljepikkus on 50 mikronit. HP printeri "trükiala" on 40,6 x 30,5 x 40,6 cm suurune. Sellesse mahub 2,4 teravoxelit. Peale "väljatrükki" asub detail paksu jahutaolise pulbri sees, kust tuleb see välja puhastada.

3D pulber.

Pulbrikuhi toetab ka väljaulatuvaid detaile, et neid saaks ilma suurte tugikonstruktsioonideta trükkida. Printeripulbrit müüakse tavaliselt kümne- ja kolmekümneliitristes kassettides, kuid on olemas ka kahesajaliitriseid "tünne".

Kes sellist tehnoloogiat kasutavad? HP avaldas, et üks esimesi tööstuslikke kasutajaid on BMW, mis trükib välja oma prototüüpmudelite detaile. Samuti katsetab HP uute 3D printeritega oma uusi mudeleid Nike.

ALSO alustab HP Multi Jet Fusion seadmete ja materjalide (pulber ja "keevitusagendid") tarnima selle aasta teises kvartalis, mais-juunis. Kuigi HP oli oma fusioontüüpi 3D printerid välja töötanud juba 2014. aastal, polnud seni see äri kuigi suur ja töötas pigem eksperimentaalselt.

Hinna poolest sobiks lahendus teenusepakkujale või tööstusettevõttele: HP Jet Fusion 3D 3200 printeri hind algab 130 000 dolarist, täislahendus HP Jet Fusion 3D 3200 printeri ja viimistlusjaamaga aga maksab alates 155 000 dollarist. Üks selline teenusepakkuja, mis pakub digijoonise järgi kiiret detailide tiražeerimist HP 3D printeritel, on näiteks Materialise

Seadmeid müüakse kindlate edasimüüjate kaudu, Euroopas ja Põhja-Ameerikas on HP 3D printerilahenduste müüjaid 30. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.