GoPro HERO4 Session - see on kuup, mis peab seiklusi nägema | AM.ee

GoPro HERO4 Session - see on kuup, mis peab seiklusi nägema

GoPro HERO4 oli meil hiljuti laborilaual ja Session ei saanud kauaks ootama jääda - testisime sellegi GoPro HERO4 väiksema venna ära.

Tegemist on tõesti üsna kaksikvennaga, kuid tunduvalt väiksemaga: 50% väiksem ja 40% kegem. Just neile, kes tahavad ilma välise eraldi veekindla kestata sukelduda kõige ebasobivamatesse kohtadesse, kuhu elektroonikaga minna. Session nimelt kannatab vett, muda ja vasktorusid ilma eraldi kaitsva kostüümita.

Peaaegu ideaalse kuubi kujuline kaamera on lihtne: üks suur nupp peal ja üks tagaküljel. Neist kahest peabki kogu juhtimise ära tegema.

Menüü on natuke krüptline ja kohati raskesti arusaadav, sest kogu ekraan on kitsas kaherealine hele LCD, kuhu palju infot ei mahu. Nähtav aga on see LCD väga hästi ka pimedas, kuid veel olulisem – loetav ka valges. Kuid info mõttes polegi see ekraan ilmselt väga oluline. Sellise pisikaameraga opereerimiseks on hoopis olulisem mobiiliäpp, millega saab pisikest salvestavat seadet hoopis mugavamalt juhtida. Äpp on olemas kõigile levinumatele platvormidele: Androidile, IOS-ile, Windows Phone´ile.

Mobiilirakendus tegutseb üle WiFi küll näiteks video eelvaates kerge viivitusega, aga seadeid seadistada on sada korda mugavam kui kahe nupuga kaherealiselt ekraanilt kaamera enda küljes.

Ka telefoni paaripanek kaameraga on esialgu natuke küsimusi tekitav, aga igal juhul tasub enne juhend läbi lugeda, et asjata mõistatamist ja kirumist vähem oleks. Juhendiga saab asjad kiirelt korda.

Kaamera on veekindel (kuni 10 meetrit) oma olemuselt, veekindlat korpust eraldi juurde vaja pole. See tähendab, et kummise korpusega seade võib kiirelt kriime ja kahjustusi koguma hakata. Kaamerat turvab natuke ümber korpuse käiv omapärane statiivikest, mis katab küljed ja jätab ligipääsetavaks vajalikud nupu- ja ekraaniaugud. Küljepeal on veekindla tihendiga luuk USB-kaabli ja SD-kaardi jaoks. Hea on aga see, et ilma veekindla kestata jäävad igas olukorras avatuks ka mikrofoniavaused ja seega jääb heli alati peale. Vasakul küljel on väike luuk. Sealse riivi vabastamisel hüppab veekindel kate lahti ja alt leiab microSD kaardi peas koos Micro-USB pordiga.

Filmida on lihtne – vajutad vaid punasele nupule ja umbes sekundi-paari pärast hakatakse filmima. Pildistamisega on keerulisem. Punast nuppu saab panna ka pildistama, kui seadetest õige koha üles leiad, sarivõtet (timelapse´i) teeb kaamera aga ka tagumist nuppu kolm sekundit all hoides.

Üldiselt hämarates oludes kipuvad pildid udused jääma – pole nii hea ja tundlik kui mõni tipptelefoni kaamera. Kuid videot teeb see-eest tunduvalt paremini. Automaatne halva valgustuse režiim muudab kaadrisagedust hämaras vastavalt valgusoludele. Pimedate ja valgete kohtade vahel saab liikuda ilma, et peaks muutma kaamera seadeid.

Vaatame ka paari videot, mis Sessioniga tehtud profi-ekstremistide poolt.

Ja siis mõni, mis ise tehtud linnas.

Telefoniga paaritatakse GoPro üle WiFi. Selleks peab teadma WiFi vaikimisi parooli.

Ühendus saab loodus nii Androidiga kui Windowsiga telefoniga peale juhendisse vaatamist. Leviala on kontoritingimustes umbes 7 meetrit, otsenähtavusega võib-olla enamgi. Peale ühenduse katkemist pilt seiskub, kuid ühenduse tagasitulemisel jätkub.

SuperView on aga üks huvitav omadus, mis teeb Full-HD kaadritest, mis üles võetud 4:3 suhtega, laiformaadis 16:9 video. Laiaks ei venitata mitte kogu pilti, vaid ainult lisandunud servad. Nii jääb keskel olev pilt üsna normaalseks.

Kui oled juba 4K ajastusse jõudnud, siis Sessioniga pead ajas tagasi minema, sest 8-megapiksline kaamera ei paku 4K videot, Suurim resolutsioon on 1440 ekraanisuhtega 4:3.

GoPro Hero4 Sessioni erinevad võtterežiimid:

  • 1080p @ 60 ja 30 fps ehk kaadrit sekundis (SuperView @ 48 või 30 fps)
  • 1440p @ 30fps
  • 960p @ 60 või 30 fps
  • 720 @ 100, 60 või 30 fps (SuperView 60 või 30 fps)
  • WVGA @ 120 fps
  • Fotod 8 MP kaameraga, kuni 10 fps sarivõttega

Fotod on Sessioniga tehes ümarad ja lainurksed, keskmisest "päris" kaamerast natuke kehvemad nii heledate ja tumedate alade dünaamikaga kui lainurgast tulevate moonutustega, kuid dokumendifotode tegemiseks mõne sündmuse või koha fikseerimisel sobib täiesti.

Kliki pildil näed originaali:

Heli on Sessionil parem kui teistel GoPro kaameratel, sest mikrofon pole kaetud ja võtab alati heli üsna selgelt peale. Sisemise tarkvaraga oskab Session ka müra vähendada, kui näiteks sõidad ringi ja tuul tuhiseb esimikrofoni. Müraeemaldusega on ikka kuulda, kui keegi ratta seljas räägib.

Aku kestab Sessionil ka tunde tänu ekraani puudumisele ja säästlikule režiimile pildistamiste-filmimiste vahel, kus Session nii-öelda magab akut eriti kurnamata. Paraku on korpus surutud nii väikeseks, et akut enam ise vahetada ei saa.

Kokkuvõtteks: GoPro HERO4 Session on hea neile, kes hindavad aku tööaega ja kompaktsust, samuti kes peavad heli otse kaamerast oluliseks. Muidu aga on pilt veidi kehvem GoPro suurematest mudelitest ja seadistamine on ka ebamugavam. Aku aga kestab kaua, heli on parem ja kaasas on ka kõik vajalikud jalad kleepimiseks või muudmoodi kuhugi kinnitamiseks. HERO4 Session sobib kõigi GoPro kinnitustega.

Vaata tehnilisi andmeid lähemalt GoPro lehelt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.