HTC One M9 - see esimene, aga mitte enam ainus | AM.ee

HTC One M9 - see esimene, aga mitte enam ainus

HTC võitlus vägevaima nutitelefoni tiitli pärast jätkub One-seeria täiustamisega. HTC One M9, mis toimetusel testis oli, on kõva metalne tükk, mis on kaalukas nii grammide kui sisu poolest. Kas aga see ainus? Tipus on teisi konkurente küll.

Kui kirjutasime märtsi alguses, et HTC on oma heale välimusele truuks jäänud, siis võib sellele arvamusele peaaegu truuks jääda ka praegu, keset suurt suve. Kuid ühe mööndusega. HTC ilus metalne korpus oleks võinud olla veelgi täiuslikum, kui servades ei oleks seda kummalist ranti, mis jätab natuke kohmaka ja kandilise mulje. Muidu on metalne ja tänapäeva maailmas väga raske (157 grammi) telefon igati stiilne. Samas hakkab see disain juba veidi ka väsitama, sest sellist iPhone 6 stiilis "metall koos plastmassribaga" välimust kohtab aina enam ja eks ka Hiina telefonitootjad on eriti usinad seda kopeerima.

HELI

Dolbyga koostöös on heli sellel telefonil kõlaritest kostes vägagi korralik. Stereoheli on telefoni kohta puhas ja vali. Virtual Surround Sound lisab veelgi head ruumiefekti. Ka kõned on puhtad, ka mürarikkas keskkonnas. Kasutatakse efektiivset mürasummutussüsteemi mikrofonidega. Nii on ka HD kõned kirkad, isegi kohati

NUPUD JA SAHTLID

Vasakul ja paremal pool on kaardipesad. Väliselt pole võimalik kindlaks teha, kumb on NanoSIM-i ja kumb microSD jaoks. Katse-eksituse meetodil tuleb seda teha. Helivaljuse ja sisse-välja lülituse nupud on muust tasapinnast natuke kõrgemad ja taskusse libistamisel võivad tasku serva taha takerduda, aga ei midagi ebamugavat käsitsemisel. Paremal pöidla all on nupud õiges kohas. Siiamaani paneb imestama, miks mõned teised tootjad nuppu kuhugi üles panevad.

EKRAAN

Ekraan on küll 1080p ehk ei midagi väga erilist oma eraldusvõimes tipptelefoni kohta, kuid oluline on hoopis muu. Eriti õhuke ekraanide puutetundliku ja LED-kihi vahe teeb telefoni puudutamise väga täpseks ja mugavaks. Telefoni kuvatav pilt on ekraani klaasipinnale väga lähedal.

Uued ajad aga nõuavad uusi ekraanistandardeid: ehkki 441 pikslit tollile on käest vaadates umbes poole meetri kauguselt inimsilmale nii selge, et normaalse nägemisega piksleid enam ei erista, peavad tootjad nüüd arvestama ka virtuaalprillidega. See tähendab, et kui mobiili kasutada mõnes virtuaalreaalsuse lisaseadmes, on ekraan silmadest vähem kui 10 cm kaugusel ja pikslid võivad hakata jälle esile kerkima. HTC usub, et One M9 on piisavalt kirgas ning peene pikslisammuga, et sobib ka nende Vive Headsetiga kasutada, ilma et pea virtuaalsest reaalsusest ringi käima hakkaks.

KAAMERA

Kaamera on 20,7 megapiksline ehk üsna sama, kui hiljuti testitud Sony Xperia Z3+ juures kasutatav, kuid mitte siiski päris sama ehk mitte Sony enda oma (HTC on võtnud selle kaameramooduli Toshibalt). Vaata proovipilte, klikkides neil:

MUSKLID

Jõudlus kaheksa tuumaga protsessoril tähendab, et akut tarvitatakse säästlikumalt, kuid vajalikel hetkedel on võimsus piisav, kui lülituvad tööle kõik kaheksa tuuma. Muidu kasutatakse vaid nelja või vähemat tuuma, kui jõudlust pole ülimalt palju vaja. Jõudlustestides igatahes maandus HTC üsna tabeli tippu: vaata http://www.am.ee/edetabel.

JÕUDLUSTESTID:

  • AnTuTu Benchmark v5.7.1 – 47820 p
  • Geekbench 3.3.2 – 3712 p (multi-core)
  • Pi arvutamine: 2M – 6,313 sekundit
  • Quadrant – 31967 p
  • Linpack – 1561 MFLOPS

Mälu on HTC-l esialgu piisavalt. 32 GB tähendab, et oma äpp´id saab kõik telefoni mälusse panna ja SD kaardile vaid need asjad, mis võivad aeglasemal andmekandjal asuda: pildid, muusika, videod, dokumendid.

AKU

Aku kestvuse osas tuleb olla ettevaatlik, et mitte liiga palju kurnates enne õhtut akut ära tühjendada. HTC akut tarbib üsna suures koguses HTC enda kasutajaliides Sense Home, nagu selgus akustatistikast. Aku on küll eelkäijast suurem, kuid telefoni üsna tippu ulatuv jõudlus tähendab, et kuskil tarbitakse see ära. Uues M9-s on 2840 mAh aku, vanas oli 2600 mAh. Kui ikka kõvasti kurnata, saab hommikul kell 9 öökapilt võetud telefon õhtul kell 9 tühjaks.

TARK KASUTAJALIIDES

HTC on teinud Sense Home´iga poolintelligentse desktopi: vastavalt sellele, kas oled tööl, kodus või väljas näidatakse avaekraanil äpp´e, sest nii saab tööl olles nt oma vaba aja äppid ära peita ja kodus olles tööasjad tahapoole tõrjuda.

See täitsa töötas. Google Now andmetest leiti töö ja kodu asukoht ja vastavalt sellele, kus viibisid, näidati vastavaid ikoone. Muul ajal olid kasutusel ikoonigrupid „Out“, mil ekraanile tõsteti aukohale navigeerimis- ja kaugsuhtlusrakendused. Igati mugav ja elu lihtsamaks tegev võimalus. Eriti BYOD-ettevõtetes.

OTSUS: OSTA?

Kas siis osta või mitte seda telefoni? Vaagides plusse ja miinuseid võib öelda, et tasuks osta küll, kui rahast (699 €) väga kahju pole. Telefon on liiga kallis. Eks see staatuse sümbol ole. Ja metall ilmselt kestab kaua, kuid akuga võiks HTC oma järgmise, One M10 või muu nimega lipulaeva puhul suuremat vaeva näha. Või siis Sense´i kasutajaliidest säästlikumaks teha.

 

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon HTC One M9

Hind: 699 eurot (Kännukas)

vaata siit

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.