Reguse uuringust selgub, et peaaegu pooled maailma ärijuhtidest teevad ka kaugtööd – Eestis aga istub valdav enamus ärijuhtidest tööl kontoris.
Uuringu järgi muutub kaugtöö maailmas üha populaarsemaks, kuna see soodustab produktiivsust, vähendab tegevuskulusid ja aitab kaasa töötajate püsivusele.
Kuigi Yahoo! tegevjuht tegi lõpu töötajate kodus töötamisele, on globaalse tööruumilahenduste pakkuja Reguse värske uuringu järgi maailmas trend teistsugune. Juba ligi pooled maailma juhtivtöötajatest naudivad paindlikku töötamist.
Reguse ülemaailmse majandusuuringu "2013 Global Economic Indicator" kohaselt on ka kontorilaua külge aheldatud spetsialistid peagi saamas vähemuseks.
Enam kui 90 riigi 26 000 ärijuhi arvamust kajastavast uuringust järeldub, et 48% neist teevad kaugtööd vähemalt poole töönädala ulatuses. Eesti juhtidest töötab samal viisil aga kõigest veidi üle kolmandiku (37%).
Peamiselt tunnevad tegevjuhid muret kaugtööd tegevate töötajate motiveerimise ja juhtimise pärast. Reguse uuringust selgub, et märkimisväärselt suur arv ettevõtteid suhtuvadki teemasse tõsiselt. 24% vastanud eestlastest usub, et kaugtöö tegijate töö efektiivne juhtimine on täiesti võimalik. Ülemaailmselt arvab sarnaselt aga üle kahe korra rohkem juhte ehk 55%.
"Kui juhtkond ohjad enda kätte haarab, tuleb paindlik töötamine kõigile kasuks," kommenteeris uuringu tulemusi Reguse tegevdirektor Mark Dixon. "Meiega vestelnud äriinimesed on tõdenud, et kaugjuhtimise võtmeelemendiks on usaldus ja vabadus ning kui need on saavutatud, on eelised kõigile märgatavad: suurem produktiivsus, suurenenud töötajate püsivus ja madalamad tegevuskulud.”
Reguse uuringust selgub ka see, et 21% Eesti ettevõtetest kasutab tõhususe jälgimiseks spetsiaalseid aruandlussüsteeme (ülemaailmne vastav näitaja on 37%), samas kui 30% Eesti kaugjuhtidest kasutab oma meeskonnaga suhtlemiseks videokõnesid (ülemaailmne vastav näitaja on 43%).
Paindliku töö kogemus võib eriti oluline olla just noorematele töötajatele. 27% vastanud eestlastest usuvad, et nooremtöötajad muutuvad kaugtööd tehes vastutustundlikumaks. Lisaks arvatakse, et paindlik töötamine soodustab osakonnajuhtide ja nende meeskonnaliikmete vahelist koostööd. 39% vastanutest arvavad, et kaugjuhtimine aitab kaasa professionaalsema töösuhte saavutamisele.
Peamised "2013 Global Economic Indicator" uuringu järeldused Eesti vastajate kohta:
- 37% intervjueeritud vastajatest teeb kaugtööd vähemalt poole nädala ulatuses
- 24% väidab, et sujuv kaugjuhtimine on saavutatav eesmärk, kui juhid läbivad vastava koolituse
- 36% peab töötajate ja juhtide vahelist usaldust oluliseks
- 21% ettevõtetest kasutab ringi liikuvate töötajate tõhususe jälgimiseks aruandlussüsteeme
- 30% kasutab juhtide ja töötajate suhtlemiseks videoühendust
- 39% usub, et kaugjuhtimine aitab hoida töötajatega professionaalsemaid suhteid
FOTO: Adamr, FreeDigitalPhotos.net