Nokia Lumiasse pidama jäänud rakendused | AM.ee

Nokia Lumiasse pidama jäänud rakendused

Nokia Lumia 800 aastases testis ei ole vahepeal väga palju toimunud - telefon töötab tõrgeteta, kõik vajalik toimib ja see, et igal õhtul peab akut laadima, on ka juba harjumuseks saanud.

Vaatame, mis rakendused Windows Phone 7 rakendustepoest on telefoni pidama jäänud. Varsti läheb seal kõledaks, kui arendajad Windows Phone 8-le pühenduvad, aga sinna on ehk mõni aasta veel aega, kui see vana Phone 7 platvorm päris välja surema hakkab. Aga nüüd tähestiku järjekorras.

 

4th & Mayor

Tänu Sanderi soovitusele sai see rakendus telefoni installitud Foursquare´i enda "ametliku" rakenduse asemele. Tõepoolest on 4th & Mayor kiirem ja lihtsam ning sisselogimiseks on vaja teha tunduvalt vähem puudutusi kui Foursquare´is endas. Kes logib end sisse erinevates kohtades Foursquare´iga ja vaatab selle abil ka sõprade tegemisi, selle jaoks on see parim. Välimus on küll Foursquare´i native rakendusel kenam, aga samas järgib 4th & Mayor paremini Metro kasutajaliidese stiili ja võib olla isegi mugavam ja arusaadavam. Kenasti töötab Push-teadete saatmine, kui keegi sõber on kuhugi sisse end loginud ja ülimalt hea on avaekraanile tekitatav live tile "Check-in Now", mis lubab ühe liigutusega end sisse logida. Kui uitad mööda linna ja külmas ja tuules on vaja kähku oma kohalolek Foursquare´is registreerida, siis vajutuste vähene arv ja kiirus on väga hea ja mugav.

 

ERR

Eesti oma rakendus, Eesti oma rahvusringhäälingurakendus on eriti abiks kodust eemal olles, aga kodus ka. Mobiilist saab vaadata saatekavasid (küll vaid ERR-i enda omasid), kuulata riigiraadiot ja vaadata riigitelevisiooni. Telekavaatamine õnnestub isegi üle 3G hästi. Kui litsents lubab, siis saab juba eetris olnud saateid mobiilist hiljem uuesti vaadata. Novembri Arvutimaailmas on juttu sellest, et ERR-i rakendus tuleb esimeste eestikeelsete seas ka Windows 8-ga arvutitele.

 

Flashlight-X

Kui varem kobasin ma pimeduses ekraanile mõnda valget tühja Office´i lehekülge manades, et natuke valgustada, siis spetsiaalne programm, mis Nokia Lumia välgulambi sisse lülitab, on sadu kordi etem. Lumia 800-l on võimas välk ja kui rakendus selle püsivalt sisse lülitab, siis taskulambivajadus kaob. 

Muidugi on ka teisi rakendusi, mis ekraani erinevat värvi värvivad ja niimoodi valgust näitavad, kuid kaamera LED on kõige asjalikum. Kaks lisafunktisooni pakutakse ka: SOS-morse edastamine ja kompassinäit. Hädas olles võib vaja minna.

 

gMaps

Nokia Lumiatel on kaardirakendusena kaasas Nokia Maps ja navigatsiooniks Nokia Drive. Google Mapsi kaardid saab aga mingil määral telefonis kasutatavaks teha just selle rakendusega. Kogemus pole küll nii hiilgav kui Androidis, aga kuidagi ajab asja ära. gMaps kuvab erinevaid kihte: transport (Eesti osas tühi), liiklus (Tallinnas täitsa toimib), satelliidipilt, kaardipilt, isegi navigatsioon ja ilmateade. Street View toimib valitud kohas kaardil, edasi liikuda Street View´ vaates ei saa. Tuleb piirduda vaid ümbruse vaatamisega. Ümbrust vaadates piisab telefoni keeramisest ja näidatakse vaadet, mis jääb samasse suunda. Latitude´i teenus on samuti ühendatud ja võimalik on end lasta träkkida.

 

LinkedIN

See töise sotsiaalvõrgu rakendus on Windows Phone´i rakendusena isegi ülevaatlikum kui veebis. Kõik vajalik kohe Metro-stiilis kasutajaliideses olemas: teated, tegemised, uudised, kes sinu profiili on vaadanud ja soovitused sõprade lisamiseks. Üsna ilus veel ka kogu kasutajaliides.

 

MParkimine

Ideaalset parkimisrakendust Windowsi Marketplace´is veel pole. Aga kui on teada ala (aadress), siis saab sellega hakkama. Paraku ei näita ala valides rakendus kohe parkimistsooni numbrit, see selgub alles pärast. Kaarti ka pole ja GPS-iga ei seota. Parkimine tuleb lõpetada numbrile 1903 helistades, seda rakenduses ise teha ei saa.

 

Nokia City Lens

Tegemist on Nokia enda arendatud täiendatud reaalsuse otsinguga. Põhimõte on üsna sarnane Lyariga Androidist: lülitad kaamera sisse (rakendusega), vaatad läbi kaamerasilma enda ümber ja otse kaamerapildil kuvatakse õiges suunas ja koos kauguseinfoga justnagu radaril ümbruskonna objektide info. Lähedalolevaid söögikohti, hotelle, poode, meelelahutuskohti, transpordisõlmi ja turismiobjekte saab suunata otse Nokia Drive´i kohalejuhatamiseks. Eestis on valik ebaühtlane, kohati on palju kohti (Tallinnas), kohati üsna juhuslikult (näiteks Kagu-Eestis).

 

Podcasts!

Korraliku Metro-disainiga podcaster teeb seda, mida need ikka teevad, pakkudes otsingut (Eesti Podcaste eriti ei leita) ja võimalust ise oma lemmik-podcasti RSS-i lisada. RSS-i aadressi teades saab Eesti Podcastid lisada küll ja maha mängida.

 

Sõnastikud

Lihtne ja ilmselt juba Windows Mobile´ist pärit vanamoelise kasutajaliidesega tõlkerakendus ajab hädapäraselt asja ära. Sisaldab inglise-eesti ja eesti-inglise sõnastikku, ÕS 2006, eesti-vene sõnaraamatut ja eesti-vene õpilase ÕS-i.

 

Tripit

Tuntud reisiabilise Windows Phone´i versioon on lakooniline ja lihtne. Tasuta versioonis saab oma reisi-infot vaadata. Pro-versioonis, mis on aastamaksuga, võib ka broneeringuid otse rakendusest teha, boonuspunkte hallata ja lendude viibimise-ümberkorralduste teateid saada. Üks oluline hea asi Tripiti juures on see, et oma reisikorraldajalt saadud broneeringu e-kirjast ei pea midagi veebi sisse lööma, vaid see tuleb saata plans@tripit.com aadressile ning automaat otsib sealt kõik vajaliku välja ja lisab reisiplaanidesse. Ülimugav.

 

Viber

Tuntud tasuta helistamise ja sõnumite saatmise rakendus on ka Windows Phone´is esindatud. Paraku on taustal töötavate rakendustega Windows Phone´is keeruline - need ei tööta kogu aeg taustal, vaid saavad "eetriaega" kindlate vaheaegade tagant. Nii ongi üsna võimatu teistel Viberi kasutajale Lumiasse helistada, küll aga saab teistele Viberiga Lumiast helistada ja sõnumeid saata. Sama lugu on tasuta sõnumirakendusega Whatsapp.

 

Weather View

Eestis kummardatakse üsna palju Yr.no ilmateadet, see rakendus kasutabki seda norrakate ilmateenistust. Nende leivanumbriks on kena meteogramm (pildil), mis ühel joonisel kuvab nii õhurõhu, temperatuuri, sademete kui pilvisuse muutuse. Lisaks saab vaadata mitme asukoha ilmateadet ja pikki ennustusi. Rakendus on ilusa graafikaga ning sel suvel saadi korda ka live tile, mis näitab iga poole tunni tagant uuendatavat hetkeilma koos kena graafilise ikooniga avaekraanil.

 

Weave

Mida teha kuskil oodates ja igavledes? Muidugi uudiseid lugeda. Veebist on mobiiliga neid tülikas vaadata, aga Weave teeb seda Moetro-stiilis kõige mugavamalt. Uudiseid saab lahterdada teemade kaupa, RSS-voost nopib rakendus välja ka pildid ja tekitab lihtsa mobiilivaate, mida on hea lapata ekraanitäite kaupa. Eriti hea on aga Live Tile avaekraanil - see näitab viimase uudise pealkirja ja võtab uudisepildi taustaks. Kohe on näha, kui miskit on kuskil toimunud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.