Sajab, sajab, sajab. Selle jaoks pole ilmarakendust vaja. Aga ikkagi - hea ju teada, kas tõesti ka ilmaennustajad on sama meelt nagu aknatagune pilt näitab. Äsja oli just juttu Windows Phone 7 ilmarakendustest ja ükski ei tundunud nagu ideaalne, aga nüüd on olukord muutunud.
Laadisin omale Nokia Lumia 800 jaoks uue ilmarakenduse - Marketplace´is leidus selline, millel nimeks WeatherLive. Jah, see on küll tasuline ($1,49), aga ei maksa ju peaaegu midagi ja eriti kokkuhoidlik saab vabalt ka tasuta varianti kasutada, vajutades "Try". Sel juhul tuleb ära kannatada reklaamid.
WeatherLive´i eeliseks on väga palju sihtkohti. Eestis leiab ka ikka tohutult aleveid ja linnu, mille kohta ilmateadet ja ennustusi jälgida. Teine eelis on tõepoolest töötav aktiivne nupp mobiili avaekraanil, mis iga poole tunni tagant valitud sihtkoha ilmateadet värskendab.
Avaekraanil antakse ilmaennustus päevade kaupa kümme päeva ette. See on muidugi ilmamudeli ennustus, aga siiamaani on üsna täpne olnud. Kuid veelgi olulisem on tunnikaupa ennustus. Seda antakse kaks päeva ette iga tunni kohta.
Pöörates end järgmisele ekraanile saab näha ilmekat tulpdiagrammi igapäevaste trendidega kuni kümme päeva ette. Kuskil välismaal (USAs ilmselt) on olemas ka valitud asukoha vihmaradari pilt, Eesti kohta see info puudub. Küll aga on olemas aktiivne pidevalt uuenev satelliidipilt, kust saab valida infrapuna- (öösel) või tavavalgusega pildi. See on sisse suurendatav, näidates Eesti ja kogu läänepoolkera hetkeseisu kosmosest. Eraldusvõime pole küll just suurem asi, aga midagi näeb ikka.
Lähimaid veebikaameraid näidatakse ka. Lootes näha Eesti maantee- või linnakaameraid, tuleb pettuda. Näidatakse vaid Wundergroundis registreeritud veebikaameraid, milleks on tavaliselt mõned erakaamerad kellegi hoovist. Aga seegi näitab ära kohaliku ilma.
Astronoomia sektsioon pakub kuu tõusu- ja loojumisaegu, faase, päikesetõusu ja loojumise kellaaegasid.
Lisada saab mitu jälgitavat asukohta.
Eelmine kord sai natuke kriitikat Eesti oma Ilmamudel, Nüüdseks on sellele rakendusele tulnud uuendus ja asukoha valiku menüüs olnud puutetundlikkuse viga on parandatud. Nii et tasub uuesti ka seda EMHI tunnustatud HIRLAMi mudelit kasutavat ilmarakendust proovida.