Rahvusvahelise internetiorganisatsiooni ICANNi 40. kohtumise peateemad on uute geneeriliste tippdomeenide programm, Interneti turvalisus ja DNSSec ning üleminek IPv6-le. Geneeriliste tippdomeenide programmiga kavatsetakse vabaks lasta tippdomeenide loomine, näiteks .shop, .berlin jne. IPv6 teema on aga oluline sellepärast, et hiljuti lõppesid vabad IPv4 aadressiplokid otsa.
„Uute geneeriliste tippdomeenide programm on seni suurim muudatus rahvusvahelise internetikorralduse ajaloos. Programmi jõustumine võimaldaks senistele .com, .net, .org ja veel 17 geneerilisele tippdomeenile lisaks luua ükskõik millise geneerilise tippdomeeni, näiteks .berlin, .shop või .cocacola. ICANN kuulutas programmi välja 2008. aastal Pariisis, San Franciscos jätkuvad arutelud erinevate huvigruppide ja sihtrühmadega,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.
Veebruaris teatas ICANN Ipv4 aadressite lõppemisest ja viimased neljanda põlvkonna aadressiplokid jaotati regionaalsetele organisatsioonidele välja. Ehkki nende käest on IPv4 aadresse veel mõnda aega saada, on praegu viimane aeg hakata laiemalt tähelepanu pöörama IPv6-le üleminekule.
„Interneti turvalisuse tõstmine ning DNSSec’i kasutamine tippdomeenide turvalisuse tõstmisel on ICANN’i poolt kinnitatud tegevussuund, millele pöörtakse suurt tähelepanu. DNSSec on digiallkirja kasutav tehnoloogia, mis muuhulgas teeb kurjategijatel väga raskeks internetikasutajate juhtimise kuritegevusega seotud veebilehtedele. Kohtumisel arutati .ee tippdomeeni digiallkirjastamise küsimusi ja peeti läbirääkimisi DNSSec juurutamise kogemusega partneritega,“ ütles kohtumisel viibiv Eesti Interneti SA juhatuse liige Jaak Lippmaa.