Tahvelarvutid, mis sülearvuti asendist tagurpidi käänatava ekraaniga tahvliteks muutuvad, pole enam kuigi suureks uudiseks, kuid nüüd saab hakata nautima mitmepuute-ekraanide mõnu.
Aspire 1820PT klaviatuur on siledate ja madalate klahvidega, kuigi klahvid logisevad pisut. Ekraan läigib hirmsasti. Puutepliiatsi juures pole aastate jooksul midagi muutunud – puutetundlikkus on selline keskmine, reageerimine pliiatsile nagu ikka veidi uimane. Kuid hulga mõnusam on Windows 7ga arvutit sõrmega juhtida.
Lisaks ekraanile on multipuutetundlik ka puuteplaat, nii et paras aeg on hakata sõrmede sisse harjutama erinevaid viipekäsklusi. Ekraaniklaviatuuril tuleb aga unustada Aceri päris klaviatuurilt sisse jäänud õrn kohtlemine ja paraja tugevusega klahve vajutada, kiirel tippimisel kipub muidu tähti vahele jätma.
Tundub, et Acer on kaasasoleva tarkvaraga rõhunud pigem koolile ja kodule – palju on mänge ja õpitarkvara, vähem äritarkvara. Kuid ärikasutajale on sellise tahvelarvuti puhul ilmselt vaja oma spetsiifilist tarkvara, tüüpiliselt pakutakse siin kasutusvaldkondadeks laospetsialiste, välitööde juhatajaid ja meditsiinitöötajaid. Siiski igasugused ekraanile märkmete sirgeldamise standardasjad on olemas, kuigi sõrme või pliiatsiga just ülitäpselt joonistada ei saa.
Aga tunne on multipuutearvutiga toimetades eriline. Ilmselt sama tunnet tajuvad ka iPadi esimesed kasutajad. Acer paraku muu disaini osas iPadile ilmselt vastu ei saa. Võib küll ajada konstruktsioonivead logu testarvuti kaela, mida paljude kasutajate vahel loksutatud, kuid näiteks käes hoides on ta liialt raske ja paks. Pööratavad hinged klaviatuuriga tahvelarvutitel ongi oma loomult kipakad, nii ka Aceril. Samas on ekraani ümbriskate testarvutil hakanud juba järele andma ja nagiseb kergelt.
Arvuti on varustatud ka ekraani tahvelarvuti-asendis kõigi vajalike pistikutega ja et Control-Alt-Delete kombinatsiooni puuteekraani klaviatuuril valida ei saa, on selle jaoks ekraani servas eraldi nupp välja toodud, mis ühtlasi ka Bluetoothi juhib. Sisse-väljalülitamise nupp on küljel nagu pahupidi pööratavate ekraanidega tahvelarvutitel ikka. Ekraan on ka asenditundlik: pöörab pildi püsti, kui ekraan püsti ette võtta. Üldiselt võiks ekraan ka laiema vaatenurgaga olla, kui tegu tahvliga, värvid lähevad käest ära juba üsna pisut otse risti vaatest nurga alt vaatama hakates.
Lõplikuks otsuseks selle Aceri arvuti kohta võib öelda: see on efektne ja eriolukordades ilmselt hädavajalik, multipuuteekraan avab täiesti uue kasutajakogemuse, kuid korpus ja füüsis on masinal veel natuke nõrgavõitu. Soodne hind võib selle aga vähenõudlikuma kasutaja jaoks kompenseerida.
KAIDO EINAMA
TEHNILISED ANDMED
Acer Aspire 1820PT
Hind: ca 9500 kr (jõuab müügile aprilli jooksul)
Protsessor: 1.2 GHz Intel Core 2 Duo SU7300
Mälu: 4 GB
Kõvaketas: 320 GB
Ekraan: multipuutetundlik, 11,6tolline, 1366 x 768 pikslit
Ühendused: kolm USB porti, HDMI, WiFi, Bluetooth, LAN-pesa ja mälukaardipesa
Aku: kuni 8 tundi
Testid: Super PI 2M: 1 min 30 s, PCMark05 HDD tavaline kasutus 4,95 MB/s, Geekbench: 1476 punkti, akutest HD videoga 3 tundi 20 minutit
PLUSSID
mitmepuuteekraan
mugav klaviatuur
MIINUSED
nõrgavõitu korpus
raskevõitu käes hoida
AM HINNE: 4-