Arvutimaailm on Microsofti tehnilise koolituse konverentsil TechEd Europe 2010, kus tarkvarafirma annab teada oma uuematest toodetest, laseb neile käed külge panna ja ise katsetada ning koolitab IT professionaale nädala jooksul tuhandetel erinevatel koolitustel.
Ka ajakirjanikud on kutsutud. Enne ürituse avamist täna korraldati pressikonverents, kus jagati kätte materjalid avakõnes välja öeldavate uudistega. Peale avakõne algust võib neid avaldada.
Teist aastat järjest toimub TechEd Europe Berliini messikeskuses. Lisaks Microsoftile on kohal ka hulk partnereid, kellega koostööst Microsoft peagi mitu pressiteadet avalikustab.
Arvutimaailm valis välja teemad, mis ärikasutajat võiksid praegu kõige enam huvitada: Azure (juba on Eestiski sellel platvormil teenusepakkujaid tekkima hakanud), riistvara virtualiseerimisplatvorm hyper-V, mobiiliplatvorm Windows Phone 7 (leidsime Berliini pealt enne konverentsi paar poodi, kus sellel Microsofti platvormil telefone müügis on, paraku HTC mudelid kõik operaatorilepinguga ja vaid LG üks mudel OIptimus 7 operaatorivaba) ning väga palju räägib Microsoft seekord ka oma ärikasutaja "Windows Live´ist" ehk Office 365st. See on Office´i teenused (ja mitte ainult) pilveteenusena.
Microsoft kavatseb ka tõsisemalt telekomiturule läheneda, kuid esialgu veel lausa telekomioperaatoriks ei hakka - ärikasutaja jaoks on valmis MS Lync - kommunikatsiooniserver, mis vahendab suhtlustarkvara, audio-, video- ja veebikonverentse, kõne- ja videoteenuseid.
Erinevalt näiteks Apple´i või Delli konverentsidest messi sissepääsu juures ühtegi meeleavaldajat, ei pooldava ega vastase sõnumiga veel polnud. Sajab vaikselt vihma, ilm on nagu Eestis nädal tagasi ja Microsofti suurüritusest annab tänavapildis märku vaid juhatav plakat raudteejaamas. Microsofti partneritest paistavad silma Dell, EMC, Nokia, HP, Symantec, Citrix, Hitachi jt.
Tavakasutaja jaoks on kõige põnevam ilmselt Windows Phone 7 platvorm, mis paljude HTC ja LG telefonide peal vaadates on üsna ilus, animeeritud menüüdega ja kiire, kuid nõuab ka kiiret telefoni vastava graafikaga. Esimesed arendajad, kes Windows Phone 7 rakendusi on teinud kiidavad, et see on üsna lihtne ja praegu pole oma rakenduse jaoks vaja teha ka mitmeid eri versioone erinevatele platvormiversioonidele või telefonidele. Kõik on nii uus, et suurt segadust uuemate ja vanemate telefonide või tarkvaradega pole veel tekkinud. Samas on Microsoft oma mobiiliplatvormiga alles väga alguses - äsja jõudis Marketplace´i, kust saab rakendusi alla laadida, alles tuhandes mobiiliprogramm, konkurentidel Androidil ja iOSil on neid kümneid ja sadu tuhandeid. Siit graafikult on siiski Microsoftile positiivseid ennustusi näha - Windows Mobile võib 2011. aastal tõusta oma 6% osalt 20 protsendini rakenduste arvu kasvades.
Jooksvalt tuleb teateid TechEdilt Arvutimaailma twitterivoogu, otseülekannet keynote´ilt saab jälgida siit.