Juba aastakümneid oleme me IT messidel näinud neid juhtmeid täis mütsikestega tegelasi, kes arvutit mõtte teel juhivad. nad on kõvasti treeninud ja masinad on valmistatud laborites. Nüüd on lootust, et see tehnoloogia jõuab ka laiatarbearvutitesse ja abivajajateni, kes ei saa end normaalselt liigutada või on ilma mõnest meelest. Oma osa selles on ka vahepeal arenenud tarkvaral, mis liidestab reaalsuse ja tehisreaalsuse.
Hispaania uurimiskeskus BDigital on lisaks andureid täis mütsikestele arendanud välja ka spetsiaaltarkvara, mis aitab ümbritsevaga suhelda arvuti loodud virtuaalmaailma abil ja vaid mõtte teel masinat juhtides.
BDigitali juhitud projektis on koostööd tegemas Technische Universitaet Graz (Austria), AbilityNet (UK) ja Institute Guttmann – Neurorehabilitation Hospital (Hispaania).
Süsteem koos tarkvara ja sensoritega peab aitama ümbritseva maailmaga kontakteeruda inimestel, kellel puuduvad üks või mitu meelt või on raskendatud keha juhtimine. Esiteks aitab tarkvara, mida on võimalik mõttega juhtida, hakkama saada koduste seadmetega neid juhtides, teiseks on võimalik kasutada sotsiaalvõrke välismaailma ja teiste inimestega suhtlemiseks.
BrainAble´i nimeline lahendus pakubki komplektis tarkvaralisi ja riistvaralisi lahendusi, näiteks Nutikas Kodu (Smart Home), kus kodu juhtimissüsteemid on ühendatud vastava juhtimisliidesega. Intelligentne tehisreaalsusel põhinev kasutajaliides avataride ja tehiskeskkondadega peaks aitama paremini ümbritsevaga kontakteeruda, mänge mängida ja treenida end ning oma meeli.
BrainAble sisaldab kommertstoodete paketti, mida saab kasutada tavaarvutitega ja "nutika kodu" lahendustega.