Nokia, LG ja HTC esitlesid peaaegu üheaegselt oma uusi tippmudeleid. HTC oli koguni organiseerinud bussi ajakirjanikele Londonis Nokia Worldilt nende HTC Desire HD ja Desire Z esitlusele. Just enne seda, Nokia Worldi avapäeval aga püüdis tähelepanu ka LG, korraldades veebipressikonverentsi oma Optimus-seeria kahe uue telefoni esitlemiseks.
Nokiad
Nokia E7 on nagu hiljuti esitletud Nokia N8, kuid täisklaviatuuriga. Nokia on suutnud telefoni paksuse peaaegu samaks jätta. Nii nagu N8 suudab ka ärikasutajale mõeldud E7 teha kaheksamegapiksliseid (paraku autofookuseta?) tööstusspionaažipilte ja on suurema sensoriga kui tavalised telefonid. Reisile mineku jaoks on hea tervelt 18-tunnine tööaeg. Sisuks Symbian 3, mis pole pealtnäha eriti muutunud, kuigi tegelikult sisaldab mitusada uuendust.
C7 on rohkem multimeediatelefon, samuti 8 Mpix kaameraga ning 8 GB mäluga. Põhiline omadus, millega see mudel silma paistab, on pea kuuajane ooteaeg - 27 päeva. Jah, Indias müüdavad mustvalged odavad Nokiad kestavad ka kuid, aga nutitelefonide puhul on see juba silmatorkav saavutus, kui muu selles telefonis väga silma ei torka.
C6 aga on neist kõige odavam ja silma torkab selle telefoni puhul peale hinna ka õhuke korpus.
Symbian 3 on multipuutetundlik, multitaskinguga ja mitme koduekraaniga.
HTC Desire HD ja Z
HTC tippmudel on Android 2.2ga, mis peaks olema mitu korda kiirem kui eelmine versioon. Protsessor 1 GHz (nagu vanal Desirel), kaamera 8 megapikslit (tunduvalt parem kui vanal) ja sisemist ROM mälu 1,5 GB. Välja näeb siledam ja ilusam kui endine Desire, all on nuppude asemel puutepind "virtuaalsete" nuppudega.
Hoopis põnevam on aga HTC Desire Z. See sisaldab endas nagu Noka E7gi täisklaviatuuri, kuid õhuke kest on saavutatud omapäraste Z-kujuliste hingedega, mis lubab täisklaviatuuri väga õhukesse kesta ära mahutada. Need hinged paistavad olevat aga plastmassist - ei tea, kas ka kestavad...
Desire Z on küll natuke lahjema protsessori ja kaameraga, kuid täisklaviatuur tõmbab ilmselt ikkagi ostjaid sama hästi ligi kui Desire HD-gi.
Telefoniesitlusel näitas HTC veel oma pilveteenust www.HTCsense.com, kuhu saab käigupealt sünkroniseerida telefoni sisu ja seda eemalt juhtida. Nt leida telefoni asukoha, panna ta endast märku andma või varguse korral sisu kustutama. See on üsna sarnane Microsofti MyPhone´i teenusega. Sarnast pilveteenust pakuvad ka mitmed tootjad Android Marketis, kuid võimalik, et HTC üllatab siin korralikult töötava ja HTC enda kasutajaliidesega ilusti integreeritud lahendusega, nii et kasutaja ei pea ise hakkama kohati vigaste appide seast endale seda kõige mugavamat välja otsima.
LG Optimused
LG veebipressikonverents oli kõige laialdasem, kuna osalesid tuhanded vaatajad üle maailma. Algas kõik telepoeliku kiidulauluga, hiljem sai ka küsimusi esitada. Paraku valiti neist välja kõige siledamad ja lihtsamad, millele LGl oli hea vastata ja mille vastused olid juba enam-vähem ette teada.
Telefonid aga olid korralikud Android 2.2 Froyo nutikad mobiilid, HTC-le sarnane kaarjas menüüriba on LG enda poolt avaekraanidele lisatud ja natuke on disainitud ümber ka menüüsid.
Põhiomadused langevad tarkvara osas kokku Android 2.2 omadustega, midagi väga uut siin pole. Kaameral on näo- ja naeratusetuvastus, LG Air Sync aga on midagi sarnast HTCsense.com-i ja Microsofti My Phone´i pilveteenusega, aga LG telefonidele. LG Chic on puutetundlike nuppudega ja moeteadlikumale kasutajale, LG Sense natuke võimsam ja pigem ärikasutajaks kalduvale kasutajale.