CeBITi teine päev | AM.ee

CeBITi teine päev

CeBITi teine (ja Arvutimaailma esimene) kulges mööda messihalle tiirutades ja päeva keskel paaril pressikonverentsil. Õhtul aga jagati CHIP Award auhindu.

CeBIT Webciety näitas veebiühiskonda, kus enamus asju on veebi kaudu aetavad: hoolega filmis rahvusvaheline press võrguelanikke, kes laval arutasid ja samal ajal suhtlesid Twitteris ja Facebookis nendele küsimusi esitanud inimestega. Eemal laskus laest alla veekardin, millesse "jugaprinter" veeklappe liigutades "printis" erinevaid tekste. Selline juga on nii atraktiivne, et välireklaami müüjad kindlasti juba tunglevad jugareklaami pakkuja juures.

Endiselt meelitatakse messil autodega, kuigi tegemist on arvutimessiga. Kes on juhiassistendi autole peale pannud (näiteks mõni uurimisinstituut Saksamaa liidumaade paviljonis), kes lihtsalt uhkeldab mõne vormeli või edeva sportautoga (näiteks mõned Aasia arvutitootjad, millel on mõne rallitiimiga sponsorlusleping). Aga ka roheline IT nime all oli autosid messihalli veetud: paar pakuti välja n.ö nullemissiooniga – peale kogu Mendelejevi tabeli elementide kulutamist auto ehitamisele see edaspidi enam ringi sõites keskkonda ei reosta. Tarbib elektrit, mida on odav toota tuumajaamaga´ning mootorite võimsused, mis väikeautosid juba edasi veavad, on saadud mõne kilovati piiresse. Kapoti all laiutab tühjus, kuid istmete all ja pagasnikus on suure osa ruumist hõivanud akud. Miks IT? Aga sellepärast, et IT juhib elektri säästlikku kasutamist, öeldakse boksist.

Sonimi keskkonnakindlad telefonid on uputatud akvaariumi. Samas on ka nael ja haamer - võib üritada mobiili purustada. "Mitte väga kõvasti," hoiatatakse siiski enne, kui Asterixi moodi tegelane vasara haarab. Natuke kriimustada õnnestub ekraani küll.

Monitoritootjatel on ceBITi ühe põhiteemaga haakuvaid tooteid peaaegu kõigil: 3D ekraani silmab ka näiteks Iraani boksi ees, see näib küll poolruumiline: näitab sissepoole 3D pilti ehk ekraanitasapinna taha sügavusse. Hyundai, mille monitore enam Eestis eriti tihti ei kohta, pani 3D paneelid üksteise kõrvale „seinaks“. Aceril ainult polnud 3D ekraani kuskilt veel võtta.

Mandri-Hiina on Taiwanile kandadele astunud ja messil on nüüd sadu hiinlaste bokse, mis igasuguse imevidinate tootmise saareriigilt üle võtnud. Sel aastal pole nendega seotud piraatlusjuhtumitest ka kuulda. Messinimekijast leiab mitu lehekülge ettevõtteid, mille asukohaks Shenzhen, Hiina.

Paar käed-külge testi sai ka teha: esiteks Aceri Androidiga netbookiga (suve poole pidi ilmuma ka Google Chrome´iga süler) ning teiseks Windows Phone 7ga. Paraku see viimane oli vaid simulatsioon puutetundlikul ekraanil, aga ehk täna õnnestub leida ka õige telefon. Samuti sai näppida Garmin Asuse telefoni, kõmutekitanud Nüvifone´i tagasihoidlikult välja tulnud järglast, mis meid peaks huvitama just selle pärast, et sinna on integreeritud Garmini kaardid ja kasutada saab seega ülitäpseid Regio ning EOMAPi kodumaa kaarte.

Teise päeva aga lõpetas suur tehnoloogia-oscarite galaõhtu. Mis just suur, aga suurejooneline kindlasti. Ajakiri CHIP valis välja aasta tegijad ja nendeks said Qualcommi Mirasol-ekraan (aasta innovatsioon), Deutsche Telecomi LTE käivitamine (aasta innovatsioon), HTC – tehingu eest Google´iga, et teha neile Nexus One (aasta ettevõte), Panasonic VT20 3D TV (aasta toode) ning üks, keda lavale ei kutsutud . Astra HD+ teleteenus (aasta pidur, nõustuv mõmin saalis).

Pikemalt juba Twitteris ja märtsi Arvutimaailmas (mis peaks järgmise nädala lõpus ilmuma).

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.