MSI roheline tuulelipp | AM.ee

MSI roheline tuulelipp

(Arvutimaailm 11/09)

Alates Apple’i iMac All-In-One (AIO) ehk kõik-ühes ekraani sisse ehitatud pisiarvuti võiduloost on sarnaseid lahendusi koheselt ka PC-maailma toodud. Uus MSI Wind Top on ka selline – ruumi ja energiat säästev.

Netboxidena tuntud lahendusi ilmus paljudelt tootjatelt ning koos nendega loodi ka iMac eeskujul ekraani mahutatud lahendusi. PC-maailma net-topidest esimese tõi Asus turule juba eelmisel aastal, see aasta on aga lisanud neid paljudelt tootjatelt. Üheks selliseks on suve hakul lansseeritud ning nüüd sügisel ka meie testilauale otse MSI Euroopa peakontorist saabunud MSI AIO - Wind Top AE1900.

Disainilt on tegu kena ja edeva lahendusega – valge ja läbipaistka klaasja plastiku ühendus teeb tast meeldiva komponendi igasse elamisse või kontorisse. Suur 18,5tolline LCD ekraan ei hiilga just suure resolutsiooniga – WXGA 1366x768 on aga samas ka maksimum, millega masina südemaks olev Intel Atom protsessor koos mitu põlvkonda vana Intel GMA 950 graafikaga hakkama saab.

Ekraani vaatenurgad on piisavad ning reaktsiooniaeg 5 ms samuti küllaldane jooksutamaks sujuvalt nii veebilehti kui videot. Samas on aga tegemist puutetundliku ekraaniga, nii et masina ülesbuutimiseks polegi vaja klaviatuuri ja hiirt masina külge ühendada. Kuid selle puutetundlikkuse alal on veel palju arenguruumi – tundlikkus ei hiilanud just parimast küljest ja kiirus jättis soovida.

Klaviatuuri asendama mõeldud SoftStyluse rakendus oli kiireks tööks suhteliselt ebamugav oma pisikeste nuppudega, nii et suuremamahulise teksti sisestamiseks oli välise klaviatuuri tahaühendamine hädavajalik. MSI on kaasa pannud nii välise klaviatuuri kui ka optilise hiire, mille disain oli kenasti kokkusobiv muu masina välimusega. Kahjuks aga on mõlema puhul tegemist „sabaga“ ehk juhtmetega seadmetega, mis koheselt kaks USB-porti enda alla krabasid. Eks Bluetoothi sisseintegreerimine oleks aga taas niigi soolast hinda veelgi suuremaks puhunud.

Arvuti südameks on eelmainitud Inteli Atom N230 1,6 GHz protsessor, mis on pisimaid Inteli protsessoriperes. Energiatarve on aga sel aatomikul tõesti pisku – tavatöös kulutab ta ainult 1–2,5 W. Samas on arvuti ka jahe ning vaikne – müratase maksimumis ei ületa 26 dB. 1 GB mälu laiendamist see masin ette ei näe. Ka kõvaketast (160 GB) asenda ei saa. Võrguühenduse tagavad nii Gigabit Etherneti kui sisseehitatud WiFi liides, mis toetab B, G ja N standardeid kuni 300 Mbit/s.

Optiliseks seadmeks on DVD-RW, mis aga kahjuks on sahtliga. Püstasendis sahtlisse ketast seada pole mitte kõige lihtsam ja lisaks ei taha sahtel alati korralikult kinni minna.

Kui masin startis, siis ilmus peale Windowsi laadimist koheselt ekraanile Windows Touch liides, mis pakub nelja valikut – Work, Fun, Tool ja Web, kuhu MSI ise on paigutanud juba terve rea rakendusi. Kettale sai ka Windows 7 32-bit installeeritud – ja peab ütlema, et arvuti on tõesti Win 7 valmidusega. Selle all suutis ta korralikult videot ja DVD-d mängida.

VEIKO TAMM
 
 
TEHNILISED ANDMED
MSI Wind Top AE1900
Hind: 8635 krooni (OX.ee)
Protsessor: Intel Atom 230, 1,6 GHz
Operatiivmälu: 1 GB DDR2
Graafikakaart: Intel GMA 950
Ekraan: 18,5tolline WXGA 1366x768 pikslit, puutetundlik
Kõvaketas: 160 GB SATA-2, 2,5“, 5400 p/min
Optiline seade: DVDRAM
Kaardilugeja: 4-in-1 SD/xD/MS/MMC
Veebikaamera: 1,3 Mpix
Ühendused: gigabit Ethernet, WiFi B/G/N, 2 x USB 2.0 (taga), 2 x USB 2.0 ja kaardilugeja (küljel)
Mõõtmed:   365 x 476 x 49 mm
Kaal: 4,75 kg
 
Plussid
Kena disain
Paras kontoritööks
80% väiksem energiakulu
Puutetundlik ekraan
 
Miinused
Puutetundlike rakenduste ebamugavus ja aeglus
Piiratud mälu ja kõvaketas
Liiga kallis
 
AM hinne: 4-

Fotod: Kalev Lilleorg

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.