Windows 8 pole suutnud meelitada Windows 7 kasutajaid operatsioonisüsteemi uuendama: vaid iga kaheksas arvuti on selle Microsofti viimase operatsioonisüsteemiga (8 või 8.1). Ei ole aidanud Start-nupu tagasitoomine ja käivitamine Windows 7-le omasele Desktopile, mitte Metro-kasutajaliidesesse. Ikka ollakse kinni vanas Windowsis või mis Microsofti jaoks veel hullem - mõnikord kolitakse üle Linuxisse või hangitakse uue masinana IOS-seade.
Ühelt poolt on kasutajate harjumuse jõud suur, teiselt poolt pole tavaliste, mitte-puutetundlike ekraanidega see uus Windows 8 suurte ikoonidega puutetundlikule ekraanile optimeeritud liides nii mugav. Microsoftil tundub olevat õnnestunud operatsioonisüsteem üle ühe põlvkonna. Kas Windows 9 tuleb ja päästab selle kaduma kippuva maailma, nagu Windows Vistast päästis Windows 7?
Windows 9, töönimega Threshold tuleb avalikkuse ette septembris. Siis saab proovida, nagu ikka, varast testversiooni. Turuküpseks saab Windows 9 2015. aastal ja tavakasutaja arvutitesse jõuab ilmselt kevadel, oletatavalt aprillis.
Tavaline Start-menüü tuleb Windows 9-ga lõplikult tagasi (koos linkidega Metro-rakendustesse), tehisintelligentne assistent Cortana hakkab juhendama kogu operatsioonisüsteemi ulatuses, aku kurnamist on uue operatsioonisüsteemiga vähem, viirusetõrje ja tulemüür on tugevam, draiverite uuendamine (lõpuks) saab automatiseeritud, nii et ise ei pea tootja lehekülgedelt neid taga otsima ning samuti tuleb parem tugi kõrgresolutsiooniga ekraanidele.
Niisiis - kui oled veel Windows 7 kasutaja, siis võib-olla polegi vaja ohates Windows 8 peale kolida, vaid kannatab natuke oodata ja proovida juba Windows 9-t.