Samsung Galaxy S6 edge+, kas hapukurgihooaja uudistoode? | AM.ee

Samsung Galaxy S6 edge+, kas hapukurgihooaja uudistoode?

Kevadel sain testida Samsungi uut lipulaevade põlvkonda (Galaxy S6 ja S6 edge). Erinevused kahe nutiseadme vahel olid marginaalsed, kusjuures edge "had the edge" (oli testitulemustes napilt ees). Seekord, hapukurgihooaja lõpus, anti mulle proovida kumerate servadega S6 edge'i uuem ja suurem sõsarmudel.

Alustame aga sellest, mis välja paistab: edge+ on eelkäijast suurem. Ekraani diagnonaalile on juurde antud tubli poolteist sentimeetrit, mis teeb diagonaalipikkust 5,7". Võiks ju eeldada, et suuremasse korpusesse mahub ka rohkem võimsust? Tegelikult on riistvaralised näitajad peaaegu täpselt samad. Ainsad erinevused on RAM ehk operatiivmälu (3 GB asemel 4 GB) ja aku mahutavus (2600 mAh asemel 3000 mAh).

Telefoni kätte võttes üllatusin

Ei teagi, kas asi on minus (olen juba "treenitud" suuremaid telefone kasutama) või heas disainis, aga suurema osa toiminguid sain täitsa edukalt pöidlaga tehtud teist kätt appi võtmata. Abiks oli seegi, et antud isendi sõrmejäljelugeja oli kevadel proovitud S6 edge'i omast töökindlam. Mis ei tähenda, et see kõigil isenditel veatult töötaks (või vastupidi, et ta kõigil ebakindel oleks).

Varunda parool, muidu saabub ajalõpp

Peab välja tooma, et Samsungil on eesti keelega endiselt probleeme. Aeg-ajalt pakub telefon sõrmejälje lugemise kõrval välja kummalise alternatiivi: "Varunda parool". Tegelikult avaneb antud nupule vajutades hoopiski võimalus avada klahvilukk varem seadistatud varuparooli abil. Tehaseseadete taastamisel säherdust võimalust nähes otsisin pildistamiseks teist telefoni, kuid edge+ ei viitsinud mind oodata ja käivitas ilmselt ajamasina.

Viimase keelepärli pakkus Samsungi koduleht, kui ma tehnilisi näitajaid võrdlema läksin.

Jõudlustestid üllatasid

Jõudlustestide tulemused olid esmapilgul üllatavad. Käivitasin neid ilma telefoni tehnilist spetsifikatsiooni vaatamata.

Samsung Galaxy S6 Edge+

  • Geekbench 3: 1489 (Single-Core), 4952 (Multi-Core)
  • AnTuTu 5.7.1 64bit: 68997 (non-verified)
  • PCMark Work Performance: 5260; Work Battery Life: 9h 6min
  • 3Dmark Ice Storm Unlimited: 24206
  • 3Dmark Sling Shot: 1277
  • Quadrant Standard: 34309
  • Linpack: (ei jõua lõpuni)
  • Vellamo: Metal: 2561; Multicore: 3032; Android WebView Browser: 4358; Chrome Browser: 5094; Internet Browser: 5106

Võrdluseks/meenutuseks: Samsung Galaxy S6 Edge

  • Geekbench 3: 1491 (Single-Core), 4994 (Multi-Core)
  • AnTuTu 5.7 64bit: 68916
  • PCMark Work Performance: 4877; Work Battery Life: 6h 13min
  • 3Dmark Ice Storm Unlimited: 21967
  • Quadrant Standard: 37098
  • Linpack: 1922.789
  • Vellamo: Metal: 2559; Multicore: 3135; Android WebView Browser: 3676; Chrome Browser: 3504; Internet Browser: 5442

Miskipärast oli üleval ootus, et suurem peab kindlasti ka paremaid tulemusi näitama. Võta näpust! Esimeste testide lõpus nähtud numbrid olid lausa nii šokeerivad, et taastasin katsealusel igaks juhuks uuesti tehaseseaded. Ilmselt on erinevate katseeksemplaride vahelised erinevused piisavad, et testitulemusi siin-seal ühes või teises suunas pisut kõigutada. Lõpuks (vt ülalolevat tabelit) saavutab edge+ kõige suurema edu oma väiksema eelkäija ees just seal, kus talle rohkem kaasa on antud - aku kestvuses (PCMark Work Battery Life). Muudes kohtades on edge+ ilmselt ees seal, kus suuremast korpusest tulenev parem jahutus eelise annab.

Mahajäämisi on märksa keerulisem selgitada. Võimalik, et testi jooksul - teste käivitati 3 korda ja tabelisse võeti parim tulemus - toimus iga kord taustal midagi koormavat.

Kokkuvõtteks: kui sa kevadel S6 edge'i liiga väikese ekraani pärast ostmata jätsid, on edge+ just sulle mõeldud! Muus osas on see aga peaaegu täpselt sama.

KRISTJAN KARMO
sõltumatu IT-konsultant


 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.